Ostatni moment, by obejrzeć tę wystawę. Będzie też specjalne wydarzenie

2016.08.16 07:21
"Jeszcze nowsze ilustracje" - tak będzie zatytułowany performance Marii Żynel, który zamknie wystawę "Nowe ilustracje" w Galerii Arsenał elektrownia.
Ostatni moment, by obejrzeć tę wystawę. Będzie też specjalne wydarzenie
Fot: Małgorzata Skowrońska
W performance wystąpią Maria Żynel i Julianna Dorosz

W performance "Jeszcze nowsze ilustracje" aktorka i reżyserka Maria Żynel szuka sposobów, w jaki teatr może komunikować się ze sztuką współczesną. Zgodnie z ideą kuratorek wystawy sztuka współczesna szuka drogi do innych dyscyplin sztuki czy nauki. Tym razem to obiekty, rzeźby, instalacje, obrazy, fotografie, plakaty, filmy wideo są inspiracją do działań aktorskich - statyczne dzieła są przenoszone w sferę innego języka: ruchu, głosu, działania aktorskiego. Ciąg pobudzających teatralną ekspresję skojarzeń wynika zarówno z samych dzieł, jak i z przestrzeni, w której się znajdują. Poruszające się po galerii aktorki determinuje bardzo zróżnicowany sposób ekspozycji, który jest jednym z istotnych elementów składowych wystawy "Nowe ilustracje".

Performance będzie artystycznym oprowadzeniem, które raz jeszcze pokaże "Nowe ilustracje", tym razem z perspektywy artystki zajmującej się inną dziedziną sztuki.

Wydarzenie zaplanowano na czwartek (18 sierpnia) o godz. 18.00 w Galerii Arsenał elektrownia. Występują: Maria Żynel, Julianna Dorosz. Performance będzie częścią finisażu wystawy "Nowe ilustracje".

Szczegóły: "Jeszcze nowsze ilustracje" - performance w Galerii Arsenał

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

919 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39