Ostatni poniedziałek lutego! Jaka będzie pogoda?

2024.02.26 07:48
Rozpoczynamy dziś ostatni tydzień lutego. Poniedziałek będzie ciepły, lecz pochmurny. Prognozowane są także przelotne opady deszczu.
Ostatni poniedziałek lutego! Jaka będzie pogoda?
Fot: Pixabay

Synoptycy zapowiadają, że poniedziałek przyniesie do stolicy województwa podlaskiego kolejną dozę ocieplenia. Białostockie niebo wciąż jednak pokryte będzie ciemnymi chmurami. W ciągu dnia i pod wieczór mogą pojawić się przelotne opady deszczu.

Ogólne warunki pogodowe

Termometry wskazywać dziś będą maksymalnie 12°C w ciągu dnia i 5°C w nocy. Wartość temperatury odczuwalnej oszacowano na 10°C.

Wiatr przybędzie do naszego miasta z południowego-wschodu. Prędkość jego porywów nie powinna przekraczać 40 km/h. Zachmurzenie pokryje 78 proc. powierzchni nieba.

Stan wilgotności powietrza utrzymywać się będzie na poziomie 79 proc. Barometry wskażą ciśnienie atmosferyczne o wartości 1011 hPa. W dalszym ciągu panować będą niekorzystne warunki biometryczne.

Długość dnia i nocy

Słońce pojawiło się na horyzoncie o godzinie 6:23. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:41, a zachodu słońca możemy spodziewać się o godzinie 16:59. Długość dnia wyniesie 10 godzin i 36 minut.

Wschód księżyca zapowiedziano na godzinę 19:10. Pozostanie on widoczny aż do godziny 7:09. Noc z poniedziałku na wtorek potrwa przez 13 godzin i 24 minuty.

Nietypowe święta i imieniny

Poniedziałek, 26 lutego to 57. dzień bieżącego roku. Jeśli zajrzymy dziś do kalendarza świąt nietypowych, odnajdziemy w nim takie okazje do świętowania, jak: Dzień Kabanosa, Dzień Dinozaura, Dzień Pozdrawiania Blondynek oraz Światowy Dzień Pistacji.

Swoje imieniny obchodzą: Aleksander, Mirosław, Bogumił, Dionizy, Faustynian, Gerlinda, Klaudian, Lutmiar, Lutosława, Mirosława, Nikolina, Nestor, Otokar, Porfiriusz oraz Porfiry.

Przysłowia na poniedziałek:

"Jak dym w górę szybuje, zawsze to mróz zwiastuje";
"By nie dokuczał luty, pal w kominie i miej kożuch suty";
"Kiedy w lutym tajanie, szykuj chłopie sanie".


Cytat dnia:

"Kto kocha, przyjmuje to, co dostaje, i daje, nie żądając wdzięczności. Miłość nie rachuje." - Jan Twardowski

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1786 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39