Ostatni weekend wakacji. Mundurowi kontrolowali imprezowiczów

2011.08.29 00:00
Badanie trzeźwości kierowców i kontrola pojazdów to główne działania akcji "Dyskoteka", którą w miniony weekend na terenie całego województwa prowadziło 250 policjantów ruchu drogowego, prewencji, służb kryminalnych i przewodników psów służbowych przy wsparciu funkcjonariuszy służby celnej.
Ostatni weekend wakacji. Mundurowi kontrolowali imprezowiczów
Fot: KWP Białystok
Policjanci skontrolowali m.in. trzeźwość kierowców autobusów nocnych w Białymstoku

Funkcjonariusze pełnili służbę przede wszystkim w rejonie nocnych klubów i dyskotek, na drogach dojazdowych do tych lokali oraz na głównych ulicach miast. Szczególną uwagę zwracali na przypadki zakłócania porządku, posiadania i handlu narkotykami, spożywania alkoholu w miejscach publicznych oraz trzeźwość kierowców.

Podczas działań funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości blisko 2,5 tysiąca kierowców. Wśród nich aż 59 zdecydowało się zasiąść za kierownicą auta po spożyciu alkoholu. W tym gronie niechlubnym rekordzistą okazał się podróżujący audi 36-latek z Białowieży. Mężczyzna został przez policjantów zatrzymany do kontroli w Hajnówce. Alkomat w wydychanym przez niego powietrzu zarejestrował blisko 4 promile alkoholu! Brakiem wyobraźni wykazał się także inny 36-latek, który został zatrzymany za kierownicą passata w Białymstoku. W jego przypadku uwagę mundurowych zwróciła liczba osób stłoczonych w aucie. Mężczyzna miał prawie 2,4 promila alkoholu i aż 5 pasażerów. Dodatkowo okazało się, że miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymano także kierowcę, który był pod działaniem środków odurzających. Ich obecność w organizmie 26-letniego kierowcy hondy accord stwierdził narkotest na posterunku kontrolnym wystawionym na ul. Dąbrowskiego w Białymstoku. Wszyscy oni za swoje postępowanie odpowiedzą Teraz przed sądem.

Policjanci stwierdzili także 140 różnych wykroczeń, których sprawcy zostali ukarani mandatami. W 26 przypadkach, za usterki i zły stan techniczny pojazdów kierowcom zatrzymano dowody rejestracyjne. Na terenie całego województwa zatrzymano także 5 osób posiadających środki odurzające, 2 sprawców pobicia i po 3 sprawców kradzieży i rozboju. W ręce mundurowych wpadło też 5 poszukiwanych.

E.S.

1605 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39