Ostatnie dni na złożenie "deklaracji śmieciowej". Nie wszyscy muszą to robić

2015.01.12 00:00
Jeszcze tylko do najbliższej środy (14.01) firmy i instytucje mają czas, by złożyć deklarację o wysokości nowej opłaty za odbiór śmieci.
Ostatnie dni na złożenie "deklaracji śmieciowej". Nie wszyscy muszą to robić
Fot: ESD
"Deklaracji śmieciowej" nie muszą składać właściciele gospodarstw domowych

Od 1 stycznia w Białymstoku obowiązują niższe opłaty za odbiór odpadów. Obniżka dotyczy zarówno mieszkańców, jak i firm oraz instytucji działających w mieście.

Aby nowe, niższe opłaty były naliczane od początku roku, osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej zobowiązane są do złożenia deklaracji o wysokości opłaty. Muszą to zrobić do 14 stycznia. W przeciwnym razie zostanie wydana decyzja określająca wysokość należnej opłaty jak dla nieselektywnego sposobu gromadzenia odpadów.

Wypełnioną i podpisaną deklarację trzeba złożyć (osobiście lub listownie) do Biura Zarządzania Systemem Gospodarki Odpadami przy ul. Kamiennej 17. Wszystkie druki można pobrać na stronie www.odpady.bialystok.pl.

Nowej deklaracji nie muszą natomiast składać gospodarstwa domowe. Im stawki zostaną naliczone automatycznie.

- Czekamy na uprawomocnienie się ustawy w sprawie naliczania opłat. Jeśli się uprawomocni, będziemy wysyłali do mieszkańców zawiadomienia o wysokości opłaty i o numerze konta, na jaki trzeba ją wnosić - informuje Karol Świetlicki, rzecznik prasowy spółki Lech odpowiedzialnej za gospodarkę odpadami w Białymstoku.

Taką informację mieszkańcy powinni otrzymać na przełomie stycznia i lutego.

W 2015 r. za odbiór śmieci w gospodarstwie domowym o powierzchni do 40 m2 będzie trzeba zapłacić 10 zł miesięcznie, od 40,01 do 80 m2 - 22 zł, a powyżej 80 m2 – 30 zł.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1018 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39