Oszukała blisko 30 osób. Oferując sprzedaż ekspresu do kawy

2024.05.15 11:11
Bielscy śledczy ustalili, że 24-letnia mieszkanka województwa mazowieckiego, wspólnie ze swoim znajomym oszukała już blisko 30 osób. Za kratkami może spędzić nawet osiem lat.
Oszukała blisko 30 osób. Oferując sprzedaż ekspresu do kawy
Fot: Podlaska Policja

Aż 29 zarzutów oszustw internetowych usłyszała 24-letnia mieszkanka województwa mazowieckiego. Wszystko rozpoczęło się jeszcze w 2023 roku, gdy kobieta skontaktowała się za pośrednictwem portalu społecznościowego z jednym z mieszkańców powiatu bielskiego i poprosiła go o pomoc. Chodziło o udostępnienie jej konta bankowego, na które miały wpływać pieniądze z internetowej sprzedaży. Kobieta miała zajmować się wysyłką towaru, a mężczyzna przekazywać jej kody BLIK, aby mogła wypłacić z konta pieniądze zarobione na sprzedaży towaru.

Oszustka wpadła w ręce stróżów prawa

Do zatrzymania doszło w grudniu zeszłego roku. 24-latka wpadła w ręce bielskich kryminalnych i usłyszała zarzut oszustwa. W toku śledztwa ustalono jednak, że podejrzana tylko w sierpniu 2023 roku oszukała prawie 30 osób z całego kraju.

Jej działania polegały na oferowaniu sprzedaży ekspresów do kawy za pośrednictwem portali internetowych. Pobierała za ten towar kwotę od 50 do 250 złotych. Nigdy jednak go nie wysyłała. Kobieta wyłudziła w ten sposób blisko 6 tysięcy złotych. Pomagał jej 27-letni znajomy, również mieszkaniec województwa mazowieckiego. Za popełnione oszustwa grozi jej teraz kara pozbawienia wolności do lat ośmiu.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

800 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39