Otwarto przebudowany odcinek. 800 metrów pochłonęło niemal 3 mln złotych

2023.11.05 09:22
Odcinek w gminie Turośń Kościelna zyskał nowe oblicze. Najważniejsze prace polegały na poszerzeniu jezdni.
Otwarto przebudowany odcinek. 800 metrów pochłonęło niemal 3 mln złotych
Fot: Podlaski Urząd Wojewódzki

W piątek (3.11) uroczyście otwarto przebudowany odcinek drogi w miejscowości Baciuty Kolonia, o długości niespełna 800 metrów. Inwestycja kosztowała ponad 2,8 mln złotych, a dofinansowanie z budżetu państwa - w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - wyniosło prawie 900 tys. złotych.

- Gratuluję samorządowi tej inwestycji, która ułatwi na pewno życie okolicznym mieszkańcom - mówił wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski i dodawał: - Choć oddawany dziś do użytku odcinek nie jest długi, to na pewno wpłynie na podniesienie komfortu jazdy i zwiększenie bezpieczeństwa w miejscowości. W Baciutach Kolonii przybywa mieszkańców, więc i ruch jest większy. Mam nadzieję, że to rządowe wsparcie, które płynie do Gminy Turośń Kościelna, pozwoli na większy rozwój takich miejsc.

Jak poinformował wójt Grzegorz Jakuć, w ramach przebudowy poszerzono jezdnię do 5,5 metrów, co wyeliminowało konieczność redukcji prędkości pojazdów przy wymijaniu oraz umożliwiło wyprzedzanie bardzo wolno poruszających się uczestników ruchu.

Dzięki inwestycji po drodze może odbywać się sprawnie ruch rowerowy. W celu poprawy bezpieczeństwa przy terenie rekreacyjnym z boiskiem sportowym wybudowano wyniesione i oświetlone przejście dla pieszych.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.reducha@bialystokonline.pl

1241 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39