Owczarek Chica w akcji. Pies wyczuł kontrabandę

2024.03.26 14:54
Blisko 1300 paczek nielegalnych papierosów zabezpieczyli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Kuźnicy. Kontrabandę przewoził w przystosowanym do przemytu bmw 36-letni obywatel Białorusi. Funkcjonariuszy podczas kontroli wspierała Chica, owczarek holenderski wyszkolony do wyszukiwania wyrobów tytoniowych.
Owczarek Chica w akcji. Pies wyczuł kontrabandę
Fot: Podlaska KAS
Chica to holenderski owczarek wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Kuźnicy zatrzymali do kontroli na krajowej ósemce w Suchowoli bmw kierowane przez 36-letniego obywatela Białorusi. Mundurowi podejrzewali, że w aucie może być ukryta tytoniowa kontrabanda.

W rewizji samochodu uczestniczyła Chica, wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych owczarek holenderski. We wskazanych przez psa elementach podłogi, podwozia, a nawet w specjalnie przerobionym silniku auta funkcjonariusze znaleźli 1280 paczek białoruskich papierosów. Szacunkowa wartość rynkowa kontrabandy to niemal 20 tys. zł.

Wobec kierowcy wszczęto sprawę karną skarbową, do której zajęto papierosy oraz samochód przystosowany do ich przemytu. Białorusinowi grozi kara grzywny.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

1369 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39