Panny Młode. Lor wystąpi w Famie [KONKURS]

2023.04.29 09:48
Przyjemne brzmienia, mądre teksty i mnóstwo naturalności. Taki jest zespół Lor. Stosunkowo młoda, ale bardzo obiecująca formacja wystąpi w Białymstoku w cyklu BOK-owskich Premier Muzycznych.
Panny Młode. Lor wystąpi w Famie [KONKURS]
Fot: BOK
Zespół Lor wystąpi w Białymstoku w cyklu BOK-owskich Premier Muzycznych

W styczniu 2015 r. cztery utalentowane dziewczyny z Krakowa stworzyły Lor. Lor, w nawiązaniu do słowa "folklor". Jagoda Kudlińska (wokal), Julia Skiba (piano), Paulina Sumera (tekst) i Julia Błachuta (skrzypce) grają nowoczesny, wpadający w ucho indie-folk.

W 2015 r. zespół wydał swój pierwszy singiel - "The Garden of Happy Dead People", zainspirowany obrazem Friedensreicha Hundertwassera. Tego samego roku ukazał się ich pierwszy teledysk, do piosenki "Windmill". Większość utworów zespołu została wydana w języku angielskim. Wyjątkiem są te najnowsze: "Nikt", "Mło(dość)", "Romantyczność", "Appaloosa" i "Trafalgar Square".

Premiera albumu "Panny Młode" jest planowana na przełom wiosny i lata 2023 r. Będzie to pierwsza płyta w całości stworzona w języku polskim.

Na YouTube teledyski zespołu mają łącznie 2,6 mln odtworzeń, a na Spotify Lor ma 350 tys. miesięcznych słuchaczy.

Zespół wystąpił m.in. w ramach takich wydarzeń jak Spring Break, Slot Art, Soundrive, Gazeta Co Jest Grane, Europejskie Targi Muzyczne, Orange Warsaw Festival, OFF Festival, czy Primavera Sound. Dziewczyny dzieliły też scenę z norweską artystką Aurorą oraz zespołem Rhye.

Lor zagra w Białymstoku 6 maja w klubie Fama. Początek koncertu o godz. 20:00. Możecie u nas wygrać bilety na ten występ: KONKURS

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
750 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39