Papierosy o wartości 1,3 mln zł. Dwa duże przemyty udaremnione

2014.11.18 00:00
Podlascy celnicy udaremnili dwa duże przemyty papierosów o wartości ponad 1,3 mln. zł. Kontrabanda ukryta była w dwóch ciężarówkach.
Papierosy o wartości 1,3 mln zł. Dwa duże przemyty udaremnione
Fot: Podlaska Służba Celna

Celnicy z Budziska zatrzymali do kontroli ciężarową scanię na łotewskich numerach rejestracyjnych, która jechała do Niemiec. Oficjalnie przewożone były sklejki i wyroby metalowe. Auto zostało skierowane na prześwietlenie RTG oraz sprawdzone przez psa. Okazało się, że w środku znajdują się nielegalne papierosy. W sumie było ich 46 tys. sztuk.

Drugi przemytnik wpadł w ręce służby celnej na przejściu granicznym w Kuźnicy. Mimo że białoruski kierowca ciężarowego renault na dolnośląskich numerach rejestracyjnych zarzekał się, że wraca z Rosji "na pusto", celnicy prześwietlili jego tira. W trakcie kontroli okazało się, że w przerobionej przedniej ścianie naczepy znajduje się skrytka, a w niej 73 tys. paczek papierosów różnych marek z białoruskimi znakami akcyzy. To największy od ponad 4 lat przemyt papierosów, udaremniony na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Kuźnicy.

W obu przypadkach Służba Celna wszczęła przeciwko kierowcom tirów sprawy karne skarbowe. Przemytnikom grożą kary pozbawienia wolności, kary grzywny oraz utrata nielegalnego towaru wraz z ciężarówkami służącymi do jego przewozu.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

657 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39