Papierosy ukryte w podwójnych podłogach tirów. W sumie 36 tys. paczek

2015.06.10 00:00
Dwa duże przemyty papierosów o szacunkowej wartości rynkowej ponad 400 tys. zł zatrzymali podlascy celnicy. Kontrabanda ukryta była w przerobionych podłogach dwóch ciężarówek: litewskiej i rosyjskiej.
Papierosy ukryte w podwójnych podłogach tirów. W sumie 36 tys. paczek
Fot: Podlaska Służba Celna

Najpierw celnicy z Budziska zatrzymali do kontroli mana na litewskich numerach rejestracyjnych, który jechał z Litwy do Belgii z ładunkiem pelletu.

Prześwietlenie RTG, do którego została skierowana ciężarówka prowadzona przez 29-letniego Litwina wskazało, że w tirze ukryte są papierosy. Po wyjęciu palet z deklarowanym towarem, w skrytce w przerobionej podłodze naczepy celnicy znaleźli 26 tys. paczek przemycanych papierosów.

Drugi przemytnik wpadł w ręce Służby Celnej na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Bobrownikach. Mimo że rosyjski kierowca ciężarowego renault zarzekał się, że wraca z Rosji "na pusto", celnicy prześwietlili jego tira. W trakcie kontroli, w której brała udział Jona (owczarek belgijski wyszkolony do wykrywania papierosów) okazało się, że w przerobionej podłodze naczepy znajduje się skrytka, a w niej 10 tys. paczek papierosów różnych marek z białoruskimi znakami akcyzy.

W obu przypadkach Służba Celna wszczęła przeciwko kierowcom tirów sprawy karne skarbowe. Przemytnikom grożą kary pozbawienia wolności, kary grzywny oraz utrata nielegalnego towaru wraz z ciężarówkami służącymi do jego przewozu.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1618 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39