Para Irakijczyków ugrzęzła na bagnach. Kobieta była w zaawansowanej ciąży

2021.11.18 16:44
Pogranicznicy wraz z żołnierzami pomogli kobiecie w ciąży oraz towarzyszącemu jej mężczyźnie wydostać się z bagien. Oboje są imigrantami, którzy przekroczyli nielegalnie polsko-białoruską granicę.
Para Irakijczyków ugrzęzła na bagnach. Kobieta była w zaawansowanej ciąży
Fot: Straż Graniczna

Minionej nocy (17/18.11) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bobrownikach wraz z żołnierzami udzielili pomocy kobiecie i mężczyźnie (obywatelom Iraku), którzy ugrzęźli na bagnach.

Do zdarzenia doszło w okolicach miejscowości Mostowlany (gmina Gródek).

- Obywatele Iraku, po nielegalnym przekroczeniu polsko-białoruskiej granicy, utknęli na bagnach. Nie potrafili samodzielnie wydostać się z podmokłego terenu. Gdy funkcjonariusze Straży Granicznej i żołnierze dotarli na miejsce okazało się, że kobieta jest w zaawansowanej ciąży. Dzięki szybkim działaniom funkcjonariuszy i żołnierzy udało się wydostać te osoby z bagien - informuje Krystyna Jakimik-Jarosz z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Obywatelka Iraku została zabrana do szpitala. Kobieta czuje się dobrze, ciąża nie jest zagrożona. Natomiast obywatel Iraku został przewieziony do Placówki SG w Bobrownikach.

To kolejny przypadek, kiedy funkcjonariusze z Placówki SG w Bobrownikach pomogli migrantom.

- Kilka dni temu funkcjonariusze wraz z żołnierzami udzielili pomocy obywatelowi Jemenu, który nielegalnie przekroczył polsko-białoruska granicę. Mężczyzna nie był w stanie samodzielnie się poruszać. Wezwano służby medyczne i przewieziono cudzoziemca do szpitala, gdzie stwierdzono zwichnięcie lewego stawu biodrowego - dodaje Krystyna Jakimik-Jarosz.

Po zakończeniu leczenia, cudzoziemiec trafił pod opiekę fundacji "Dialog".

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1490 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39