"Perły Samorządu" trafiły do Białegostoku i prezydenta Truskolaskiego

2023.06.02 16:23
W tegorocznej edycji rankingu "Perły Samorządu 2023" Białystok znalazł się w gronie 10. najlepszych polskich miast. Ponadto prezydent Tadeusz Truskolaski został wyróżniony w kategorii "Najlepszy Włodarza dużego miasta".
"Perły Samorządu" trafiły do Białegostoku i prezydenta Truskolaskiego
Fot: Ireneusz Rek, bluephoto.pl
Wyróżnienie dla prezydenta odebrał jego zastępca Przemysław Tuchliński

W czwartek (1.06) w ramach 11. edycji rankingu "Perły Samorządu", zorganizowanego przez redakcję Dziennika Gazety Prawnej, wręczono nagrody i wyróżnienia dla najlepszych gmin i włodarzy. Czołowych liderów wyróżniono w trzech kategoriach obejmujących ranking "Perły Samorządu", ranking "Skarbnik Samorządu" oraz konkurs "Samorządowy lider komunikacji i promocji".

Wśród nagrodzonych miast o liczbie mieszkańców powyżej 100 tys. miasto Białystok uzyskało wyróżnienie, które w imieniu prezydenta Białegostoku odebrał jego zastępca Przemysław Tuchliński. Pierwsze miejsce w tej kategorii zajęła gmina Poznań, a na drugiej pozycji uplasowała się Łódź, a na trzeciej Gdańsk.

Perła Samorządu została także przyznana prezydentowi Białegostoku. Tadeusz Truskolaski zdobył wyróżnienie w kategorii "Najlepszy włodarz gminy miejskiej powyżej 100 tys. mieszkańców". Pierwsze miejsce w tej kategorii zajęła Hanna Zdanowska z Łodzi, kolejne – włodarze z Bydgoszczy (II miejsce) i Poznania (III miejsce).

- Uzyskane przez miasto Białystok wyróżnienia w kategoriach najlepszej gminy i włodarza potwierdzają uznanie dla aktywnie realizowanych działań we wszystkich sferach funkcjonowania miasta, w szczególności: społeczno-gospodarczej, przestrzennej, proekologicznej, edukacyjnej, społecznej i smart city, z uwzględnieniem skali pomocy humanitarnej, świadczonej uchodźcom w związku z trwającą wojną w Ukrainie - poinformowała Kamila Bogacewicz z Departamentu Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl
1088 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39