Pewne zwycięstwo Tura. Żubry zmagają się z koronawirusem

2022.01.23 09:51
W sobotę (22.01) na koszykarski parkiet miały wyjść 2 podlaskie zespoły. Do walki o ligowe punkty przystąpili jednak tylko zawodnicy Tura. Mecz Żubrów został odwołany.
Fot: Adrianna Zawadzka

Podopieczni Piotra Bakuna nie mieli większych problemów, by przywieźć ze stolicy kraju 2 punkty. Tur podczas wyjazdowej rywalizacji z Ochotą Warszawa wygrał inauguracyjną kwartę 20:12 i choć później gospodarze potrafili napsuć nieco krwi podlaskiej ekipie, to jednak trzecia część meczu rozwiała wszelkie wątpliwości w temacie, który zespół jest lepszy. Po 30 minutach zmagań rogata drużyna miała już 14 oczek przewagi.

Ostatecznie Tur zwyciężył 95:78, a klub z Bielska Podlaskiego do pewnego triumfu poprowadził Jarosław Giżyński. 22-latek zdobył aż 29 punktów.

W sobotę miał się też odbyć pojedynek Żubrów z Sokołem Grupa Avista Ostrów Mazowiecka, jednak meczu tego nie udało się rozegrać, ponieważ białostoczanie zmagają się z koronawirusem.

- Z przykrością informujemy, że sobotni mecz z Sokołem Ostrów Mazowiecka nie odbędzie się. Dopadł nas COVID. Chory jest trener Krzysztof Kalinowski, kolejny zawodnik ma pozytywny wynik testu, a 5 koszykarzy ma kwarantannę. Zagrożony jest też w najbliższą środę mecz z Turem Basket Bielsk Podlaski - czytamy w komunikacie klubu.

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr. B)

15. MUKS Piaseczno 16 19 3-13

MKS Ochota Warszawa - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 78:95 (12:20, 27:26, 17:24, 22:25)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Przemysław Zygmunciak (17 pkt), Filip Parfieniuk (0 pkt), Mateusz Bębeniec (3 pkt), Bartłomiej Wróblewski (5 pkt), Jakub Grigoruk (0 pkt), Jakub Lewandowski (6 pkt), Przemysław Tradecki (5 pkt), Jarosław Giżyński (29 pkt), Patryk Milewski (4 pkt), Aaron Weres (9 pkt), Michał Szwedo (12 pkt), Marcin Marczuk (5 pkt)