Pięciu twórców z Podlasia otrzyma stypendium marszałka

2010.03.16 00:00
Pięciu przedstawicieli podlaskiego świata kultury i sztuki otrzyma wsparcie władz województwa na realizację swoich przedsięwzięć artystycznych.
Pięciu twórców z Podlasia otrzyma stypendium marszałka
Fot: sxc.hu

Zarząd województwa na wtorkowym (16.03) posiedzeniu przyznał pięć półrocznych stypendiów, w wysokości ponad 5 tys. zł dla twórców z naszego regionu.

Wsparcie trafi do Jana Korotkiewicza na wykonanie dokumentacji fotograficznej i rysunków, z których powstanie wystawa "Rezydencje Podlasia". Stypendium na kształcenie i doskonalenie warsztatu artystycznego (fortepian, klawesyn, organy) w oparciu o kursy mistrzowskie, działalność koncertową i nagraniową otrzyma Dawid Zarzycki. Katarzyna Siewko przygotuje anglojęzyczny spektakl oparty na "Brzydkim kaczątku" Andersena. Jędrzej Wojnar zajmie się fotografią ukazującą dynamizm Podlasia pod względem kulturalnym i gospodarczym oraz stworzy interaktywną platformę do dyskusji na ten temat. Stypendium Beaty Hyży-Czołpińskiej będzie przeznaczone na powstanie scenariusza pełnometrażowego filmu fabularnego dla dzieci, którego akcja dzieje się w województwie podlaskim.

Do tegorocznego programu stypendialnego marszałka wpłynęła rekordowa liczba 36 wniosków. Ich analizą zajęła się komisja z przedstawicielami m.in. Uniwersytetu w Białymstoku, Akademii Teatralnej czy łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej. Z budżetu województwa na stypendia zostanie wydanych 27 tys. zł.

E.S.
1102 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39