Piękna i wytworna. Niezapomniana kreacja Audrey Hepburn

2018.10.22 07:32
"Śniadanie u Tiffany'ego" to ekranizacja bestsellerowej powieści Trumana Capote z niezapomnianą kreacją Audrey Hepburn. Film można będzie obejrzeć we wtorek (23.10) w kinie Forum.
Piękna i wytworna. Niezapomniana kreacja Audrey Hepburn
Fot: Forum
Kadr z filmu "Śniadanie u Tiffany'ego"

Jesienny poranek w Nowym Jorku. Holly Golightly je śniadanie na Piątej Alei, obserwując bogatą witrynę u Tiffany'ego - najpotężniejszego na świecie jubilera. Piękna i wytworna, acz wielce ekscentryczna Holly marzy o luksusowym, wypełnionym zabawą życiu u boku męża milionera, na którego nieustannie poluje. W oczekiwaniu na bogatego wybranka wynajmuje mieszkanie na Manhattanie. Jedynym współlokatorem, którego akceptuje, jest kot, a swoją życiową postawę manifestuje dopiskiem na wizytówce "w podróży". Zarabia na życie spotykając się w więzieniu Sing Sing z tajemniczym Sallym Tomato, za rozmowę z którym otrzymuje 100 dolarów tygodniowo. Poza tym nieustannie żyje na rachunek różnych adoratorów.

Pewnego dnia do budynku, w którym mieszka, wprowadza się młody pisarz Paul Varjak. Jak się okazuje, Paul również żyje na czyjś rachunek, jego sponsorką jest pewna bogata dama. Nowi sąsiedzi spędzają wspólnie czas i zaprzyjaźniają się. Wydaje się, że właśnie u boku Paula Holly może zaspokoić skrzętnie skrywaną potrzebę bezpieczeństwa i miłości...

Prelekcję przed filmem wygłosi Maciej Stasiowski - doktorant filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, jeden z założycieli uczelnianego czasopisma "Superkopter" aka "16mm". Pisze do Ekranów, Dwutygodnika, O.pl, Magazynu Szum. Wyróżniony w konkursie im. Krzysztofa Mętraka w roku 2010. Zwycięzca konkursu na tekst krytyczny na Festiwalu Kamera Akcja.

Pokaz rozpocznie się o godz. 18.00. Odbywa się w ramach cyklu Klasyka Kina.

Szczegóły: Klasyka Kina - Śniadanie u Tiffany'ego

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1496 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39