Pierwsza w nowym roku sesja Rady Miasta

2013.01.15 00:00
To będzie pierwsze w 2013 roku spotkanie białostockich radnych. W jego trakcie zagłosują nad 9 uchwałami, które - można się domyślać - nie będą zbyt długo omawiane. Żadna z nich nie wzbudza większych kontrowersji.
Pierwsza w nowym roku sesja Rady Miasta
Fot: ESD

We wtorek (15.01) Rada Miasta zajmie się czterema sprawami związanymi z nazewnictwem. Pierwsza to uchylenie uchwały sprzed kilku lat dotyczącej nadania amfiteatrowi imienia Czesława Niemena. Jest to konieczne, bo obiekt już nie istnieje – w jego miejscu wybudowano gmach nowej opery. Z tego samego powodu radni będą musieli skrócić przebieg ul. Odeskiej. Trzecie głosowanie ma dotyczyć przedłużenia ulicy Św. Kingi na Nowym Mieście, a czwarte - zaliczenia ul. Sławińskiego do kategorii dróg powiatowych.

Na sesji stanie również projekt uchwały w sprawie udzielania i rozliczania dotacji dla szkół, przedszkoli i placówek oświatowych oraz dotyczący statutu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Radni zagłosują też, czy zawrzeć partnerstwo z Białostocką Fundacją Kształcenia Kadr na potrzeby projektu, który ma poprawić jakość administracji w naszym województwie.

Ostatnie dwa głosowania będą dotyczyć spraw związanych ze składem osobowym komisji Rady Miasta.

Sesja odbędzie się w sali konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Mickiewicza. Początek o godz. 10.00.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

955 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39