Pierwsza wśród równych

2007.04.30 00:00
Izabela Maleszewska, studentka Wydziału Ekonomicznego UwB wygrała eliminacje regionalne konkursu Primus Inter Pares Student Roku 2007. Będzie reprezentowała nasze województwo w ogólnopolskim finale.

- Jestem zaskoczona, ale niezmiernie cieszę się z tego wyróżnienia - mówiła po ogłoszeniu wyników na uroczystej gali w Pałacu Branickich zwyciężczyni. Studiuje dwa kierunki: ekonomię i zarządzanie. Czynnie uczestniczy w życiu uczelni, ma na koncie publikacje. - Dlatego postanowiłam wystartować w konkursie. Studia to dla mnie przyjemność, choć są też ciężką pracą - opowiadała.

Drugie miejsce zajęła Dominika Jocz, studentka Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania i UwB, natomiast trzecie Katarzyna Stachera z Politechniki Białostockiej. Grono laureatek (w tym roku zabrakło panów) uzupełniły: Beata Gołaszewska z Politechniki Białostockiej, Agnieszka Tyrawska - Kopeć z Akademii Muzycznej, Agnieszka Sobocin z UwB, Anna Szczęsna z Akademii Medycznej oraz Izabela Dąbrowska, studentka Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania i UwB.
Konkurs na najlepszego studenta RP przebiega wieloetapowo. Etap uczelniany ruszył w Białymstoku 19 marca. Przez miesiąc wzięło w nim udział blisko 40 osób. Wyboru laureatów dokonały komisje uczelniane. Natomiast komisja wojewódzka złożona z rektorów uczelni wytypowała najlepszą studentkę. Punkty przyznawała m.in. za średnią ocen, znajomość języków obcych, praktyki zawodowe, działalność w kołach naukowych, samorządzie studenckim czy organizacjach studenckich.

Konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Primus Inter Pares oraz Niezależne Zrzeszenie Studentów to jedno z najpoważniejszych przedsięwzięć środowiska studenckiego naszego kraju. Coraz więcej osób ma wyższe wykształcenie, a taki konkurs daje młodym ludziom szansę na wyróżnienie się spośród 2 milionów studiujących. Jego celem jest wyłonienie najzdolniejszych. Rywalizować mogą studenci wszystkich państwowych i niepaństwowych uczelni, które przystąpiły do konkursu. Wieńczy go gala finałowa, w czasie której spotyka się szesnastu najlepszych studentów z całego kraju. Tegoroczny finał zaplanowano na przełom września i października. Wtedy poznamy osobę, która otrzyma tytuł "pierwszego spośród równych" i cenną nagrodę - samochód osobowy. To siódma ogólnopolska edycja imprezy.

andy

782 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39