Pierwszy Dzień Wiosny! Jaką pogodę nam przyniesie?

2024.03.21 06:48
Przed nami kolejny ciepły i suchy dzień. Wygląda na to, że prawdziwa wiosna jest już coraz bliżej.
Pierwszy Dzień Wiosny! Jaką pogodę nam przyniesie?
Fot: Pixabay

Pierwszy dzień wiosny będzie dość ciepły. Nie musimy dziś obawiać się też wystąpienia jakichkolwiek opadów atmosferycznych. W stolicy województwa podlaskiego może pojawić się jednak dość silny i dokuczliwy wiatr.

Ogólne warunki pogodowe

Termometry wskazywać dziś będą maksymalnie 10°C w ciągu dnia i 4°C w nocy. Wartość temperatury odczuwalnej oszacowano na 8°C.

Do Białegostoku nadciągnie dziś dość silny, południowy wiatr. Jego porywy będą osiągały prędkość nawet do 45 km/h. Zachmurzenie zajmie 74 proc. powierzchni nieba.

Stan wilgotności powietrza spadnie do 52 proc. Ciśnienie atmosferyczne utrzymywać się będzie na poziomie 1021 hPa. Warunki biometryczne będą korzystne.

Długość dnia i nocy

Słońce ukazało się ponad naszym miastem już o godzinie 05:26. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:34, a zachód słońca przypada na godzinę 17:43. Długość dzisiejszego dnia wyniesie 12 godzin i 17 minut.

Wschód księżyca zapowiedziano na godzinę 13:19. Pozostanie on widoczny aż do godziny 04:48. Noc z czwartku na piątek potrwa przez 11 godzin i 43 minuty.

Nietypowe święta i imieniny

Czwartek, 21 marca to 81. dzień bieżącego roku. Poza pierwszym dniem wiosny, zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych obchodzimy dziś: Dzień Wagarowicza, Światowy Dzień Lasu, Światowy Dzień Zespołu Downa, Międzynarodowy Dzień Poezji, Światowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową, Międzynarodowy Dzień Nowruz, Światowy Dzień Lalkarstwa, Dzień Wierzby oraz Dzień Geodety.

Swoje imieniny świętują: Benedykta, Ludomira, Marzanna, Filemon, Filemona, Klemencja, Lubomir, Ludomir, Mikołaj, Pafnucy oraz Serapion.

Przysłowia na czwartek:

"Jak po Benedykcie ciepło, to i w lecie będzie piekło";
"Benedykt groch w polu sieje, Wojciech (23.04) do owsa się śmieje";
"Benedykta Bożą mocą, dzionek już się równa z nocą".


Cytat dnia:

"Dla serc szlachetnych najwyższą rozkoszą, gdy drugim radość w niedoli przynoszą." - Adam Asnyk

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

939 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39