Pierwszy od dłuższego czasu dzień bez deszczu! Czwartek zapowiada się dość pogodnie

2024.02.08 07:33
Przed nami pochmurny i dość chłodny dzień. Odpoczniemy dziś jednak od trwających już prawie tydzień opadów deszczu i powiewów silnego wiatru.

Pierwszy od dłuższego czasu dzień bez deszczu! Czwartek zapowiada się dość pogodnie
Fot: Miasto Białystok/ FB

Jak zapowiadają synoptycy, czwartek przyniesie do stolicy województwa podlaskiego zmianę pogody. Tym razem, na lepsze. Wciąż będzie dość chłodno i pochmurno. Prognozy nie wskazują jednak na to, aby pojawiły się dziś jakiekolwiek opady atmosferyczne. Odpoczniemy też od silnych powiewów wiatru.

Ogólne warunki pogodowe

Termometry wskazywać będą maksymalnie 1°C w ciągu dnia i -5°C w nocy.

Wartość temperatury odczuwalnej specjaliści oszacowali na -2°C. Zawieje subtelny, południowo-zachodni wiatr. Prędkość jego porywów nie powinna przekraczać 25 km/h.

Zachmurzenie pokryje 86 proc. powierzchni białostockiego nieba. Stan wilgotności powietrza spadnie do 66 proc. Ciśnienie atmosferyczne wzrośnie do 1004 hPa. W naszym mieście wciąż panować będą niekorzystne warunki atmosferyczne.

Długość dnia i nocy

Słońce wzejdzie dziś równo o godzinie 7:00. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:42, a zachodu słońca możemy spodziewać się o godzinie 16:24. Długość dzisiejszego dnia wyniesie 9 godzin i 24 minuty.

Księżyc zawidnieje ponad naszymi głowami o godzinie 6:52 i pozostanie widoczny aż do swojego zachodu, który przypada na godzinę 13:49. Noc z czwartku na piątek potrwa przez 14 godzin i 36 minut.

Nietypowe święta i imieniny

Czwartek, 8 lutego to trzydziesty dziewiąty dzień bieżącego roku. Poza Tłustym Czwartkiem, zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych obchodzimy dziś Święto Służby Więziennej.

Swoje imieniny świętują: Hieronim, Józefina, Ampeliusz, Gabriela, Gniewomir, Gniewosądka, Honorat, Irena, Izajasz, Jan, Juwencja, Juwencjusz, Lucjusz, Łucjusz, Mirogniew, Paweł, Piotr, Polikarp, Salomon, Sebastian oraz Stefan.

Przysłowia na czwartek:

"Gdy w Tłusty Czwartek człek w jedzeniu pofolguje, łaskawy Pan Bóg grzech obżarstwa daruje";
"Tłusty czwartek pączkami fetuje, a od Popielca ścisły post szykuje";
"Od Tłustego Czwartku do Zmartwychwstania - ścisły post się kłania".


Cytat dnia:

"Czy człowiek nie umiejący liczyć, który zna­lazł czte­rolis­tną ko­niczynę, ma też pra­wo do szczęścia?" - Stanisław Jerzy Lec


Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1275 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39