Pierwszy poniedziałek kwietnia będzie suchy, ale za to wietrzny

2023.04.03 06:46
W Białymstoku pogoda z początkiem tygodnia raczej nie dopisze. Będzie zimno, a przez duży wiatr odczuwalna temperatura w ciągu dnia wyniesie zaledwie 0°C.
Pierwszy poniedziałek kwietnia będzie suchy, ale za to wietrzny
Fot: Malwina Witkowska

Pierwszy poniedziałek kwietnia w stolicy województwa podlaskiego zapowiada się na zimny, ale za to suchy - synoptycy nie prognozują opadów deszczu. Mimo to na niebie pojawi się przejściowe zachmurzenie pokrywające 50-60 proc. jego powierzchni. Nie zabraknie jednak chwil pełnych słońca, które w pełnej okazałości poświeci przez 4 godziny. Wilgotność powietrza będzie na poziomie 42 proc.

IMGW-PIB wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia o przymrozkach - rankiem prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -3°C, przy gruncie do około -5°C. Ostrzeżeniem zostały objęte powiaty: białostocki, Białystok, grajewski, kolneński, Łomża, łomżyński, moniecki, sokólski, wysokomazowiecki, zambrowski. W ciągu dnia temperatura wyniesie 5°C, przy czym odczuwalna będzie na poziomie zera. Nocą pojawi się przymrozek sięgający maksymalnie -3°C.

Wiatr silny, powieje z północy ze średnią prędkością 36 km/h, w porywach do 60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1023 hPa. Warunki biometeorologiczne będą korzystnie wpływać na nasze samopoczucie.

Wschód słońca nastąpił już o godz. 5.57, astronomiczne południe będzie około godz. 12.30, a zachód o godz. 19.05. W związku z tym dzień potrwa 13 godzin i 8 minut, a długość nocy wyniesie 10 godzin i 52 minuty. Z kolei nasz naturalny satelita wzejdzie o godz. 15.52, a zajdzie o godz. 5.37. Jest on aktualnie w fazie przybywającej.

3 kwietnia to 93. dzień roku, do końca 2023 r. pozostały 272 dni. Według kalendarza świąt nietypowych jest to Dzień Tęczy. Tego dnia imieniny obchodzą: Ryszard, Sykstus, Antoni, Benedykt, Cieszygor, Eutychia, Gandolf, Gandulf, Izbygniew, Izbygniewa, Jakub, Jan, Józef, Nicetas, Pankracy, Winicjusz.

Przysłowie na dziś: "Kto we Wielki Tydzień sieje, będzie miał szyćko wielgie".

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

960 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39