Pierwszy taki bieg na Podlasiu. W Ogrodniczkach odbędzie się ekstremalny Hero Run

2016.08.06 13:43
27 sierpnia w oddalonych 12 km od Białegostoku Ogrodniczkach odbędzie się Hero Run - pierwszy na Podlasiu ekstremalny bieg z przeszkodami.
Pierwszy taki bieg na Podlasiu. W Ogrodniczkach odbędzie się ekstremalny Hero Run
Fot: www.pinterest.com

Mała zmiana planów

Ze względu na zakaz całkowitego wstępu do lasów, wydany przez Nadleśnictwo Dojlidy w związku z nawałnicami, które w ostatnich tygodniach czerwca szalały na Podlasiu, Fundacja Białystok Biega, organizator ekstremalnego biegu przeszkodowego Hero Run, zdecydował się przenieść bieg z poligonu wojskowego w Zielonej na tereny po dawnym wyrobisku żwiru w Ogrodniczkach.

- Żałujemy, że nie możemy zorganizować biegu Hero Run w Zielonej, ale to przecież nie wstyd przegrać z siłami natury. Pod uwagę braliśmy kilka innych lokalizacji, ale to właśnie w Ogrodniczkach znaleźliśmy miejsce wprost idealne do przygotowania naszej imprezy. Jest mnóstwo piachu, górki, woda, czyli wszystko to, co fani biegów ekstremalnych lubią najbardziej. Nawet gdybyśmy na tym terenie nie postawili żadnej przeszkody, to pokonanie trasy też będzie dużym wyzwaniem! - zapewnia Grzegorz Kuczyński, prezes Fundacji Białystok Biega.

- Aż strach pomyśleć, co będzie, jak dołożymy m.in. wysokie ściany, wykopiemy doły, rozwiesimy pajęczyny linowe, postawimy zasieki. Nie zabraknie również wojskowych akcentów, w przygotowaniu trasy cały czas towarzyszą nam żołnierze z 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego. Mogę zapewnić, że sprawdzimy sprawność i wytrzymałość uczestników na bardzo wiele sposobów. Będzie ostro! Pokażemy, jak to się robi na wschodzie! – dodaje.

Ogrodniczki to miejscowość położona na trasie Białystok-Supraśl, oddalona od stolicy Podlasia o 12 km. Od 2011 r. miejsce znane jest przede wszystkim jako lokalizacja Pikniku Militarnego "Operacja Wschód", jednej z największych w kraju imprez rekonstrukcyjnych.

- Nowa lokalizacja dla biegu Hero Run jest łatwiej dostępna niż poligon w Zielonej. Do Ogrodniczek można dojechać samochodem, autobusem komunikacji miejskiej, a także rowerem - od Białegostoku prowadzi tutaj trasa rowerowa. Liczymy na to, że na naszą imprezę przyjedzie wielu kibiców, którzy będą mogli poruszać się po całym terenie i śledzić zmagania zawodników na kolejnych przeszkodach – podsumowuje Grzegorz Kuczyński.

Po raz pierwszy na Podlasiu

Hero Run to pierwszy na Podlasiu ekstremalny bieg przeszkodowy, którego uczestnicy w atmosferze dobrej zabawy zostaną poddani różnym próbom sprawnościowym weryfikującym ich skoczność, siłę i hart ducha. Na około 7-kilometrowej trasie zostanie ustawionych co najmniej 30 przeszkód - naturalnych, jak błoto, podmokłe tereny, grzęzawiska, stawy, krzaki oraz sztucznych w postaci ścian różnej wysokości, pajęczyn linowych, zasieków, okopów wojskowych, trawersów. Pokonanie części przeszkód będzie wymagało współpracy z innymi uczestnikami. 

Biegi ekstremalne to szybko rosnąca kategoria imprez sportowych. Pomysł na takie wydarzenia przyszedł ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, gdzie bieganie przeszkodowe cieszy się największą popularnością. Szacuje się, że tylko w ubiegłym roku w biegach ekstremalnych w Polsce wzięło udział ponad 40 tys. osób.

Błażej Okuła
blazej.o@bialystokonline.pl

1880 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39