Pierwszy w tym roku pokaz w DKF GAG. Będzie poczęstunek [WIDEO]

2020.01.12 08:05
Czarną komedię "Deerskin" - jeden z największych przebojów tegorocznej sekcji Quinzaine des realisateurs na festiwalu w Cannes - będzie można obejrzeć w poniedziałek (13.01) w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego GAG.
Pierwszy w tym roku pokaz w DKF GAG. Będzie poczęstunek [WIDEO]
Kadr z filmu "Deerskin"

Quentin Dupieux, który podarował światu kinową perełkę w postaci "Morderczej opony", powraca z kolejną niezwykłą historią.Bohaterką czarnej komedii Quentina Dupieux jest... kurtka z frędzlami. To ona staje się fetyszem niejakiego Georges'a, przegranego gościa, który po zakupie zamszowego ciucha zaczyna marzyć o sławie filmowca. Wydawszy ostatnie pieniądze, mężczyzna błąka się po francuskiej prowincji, z każdym dniem zbliżając się coraz bardziej do granicy obłędu. Zaczepia ludzi, gada z frędzlami, chwyta za kamerę, snuje się po wzgórzach. W siatkę swoich fantazji, zmyśleń i kłamstw wciąga miejscową barmankę, która nocami hobbystycznie przemontowuje stare produkcje.

- To film o zwyczajnym szaleństwie - przyznał reżyser. - Ale przede wszystkim też o wolności: o tym, co z nią robimy. Mieszając komedię z kinem grozy i dramatem obyczajowym, "Deerskin" ani na chwilę nie traci kontaktu z rzeczywistością - dziwność i absurd są tu jak zdumiewające narośla na surowej materii.

Jean Dujardin - aktor znany z oscarowego "Artysty" - jako gadający z kurtką Georges kpi z własnego gwiazdorskiego statusu.

Po filmie organizatorzy zapraszają na dyskusję przy doskonałej kawie, herbacie oraz słodki poczęstunek ufundowany przez Baristację. Prelekcję wygłosi i dyskusję poprowadzi Tomasz Adamski. Początek pokazu o godz. 18.15.

Działający przy Białostockim Ośrodku Kultury Dyskusyjny Klub Filmowy "GAG" prowadzi szeroką akcję promującą artystyczne kino wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych. W swoim programie uwzględnia zarówno klasykę kina, jak i nowości filmowe z kraju i świata, wśród propozycji DKF-u znajdują się fabuły, dokumenty, animacje oraz krótko- i pełnometrażowe produkcje.

Zobacz też: DKF GAG: Deerskin

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

972 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39