Pierwszy zarażony koronawirusem na Podlasiu wyleczony!

2020.04.02 15:49
Pierwszy mieszkaniec województwa podlaskiego zarażony koronawirusem jest już zdrowy. Ostatni wykonywany mu test na SARS-CoV-2 miał wynik negatywny.
Pierwszy zarażony koronawirusem na Podlasiu wyleczony!
Fot: Instagram / _derph_
Zdjęcie ze szpitala zakaźnego, które muzyk umieścił na swoim Instagramie obiegło całą Polskę

#fuckcorona

"Ostatni test na SARS-CoV-2 był ostatecznie negatywny, teraz muszę zrobić wszystko, by zreperować mój układ trawienny" - napisał po angielsku na swoim instagramowym profilu użytkownik _derph_, czyli podlaski "pacjent zero" z koronawirusem.

Post oznaczył wymownymi hasztagami: #stayhome i #fuckcorona. Dodał do tego mroczne zdjęcie ze szpitala wojewódzkiego w Łomży.

Pod postem posypało się mnóstwo komentarzy z wyrazami zadowolenia i życzeniami jak najszybszego powrotu do muzyki.

Minęły ponad 2 tygodnie

Pierwsze zarażenie w województwie podlaskim potwierdzono 17 marca. Zaraz też w mediach społecznościowych pojawiło się kilka wpisów chorego, który nazwał siebie nawet "prekursorem na Podlasiu". Dzielił się dość chętnie opisami swojej sytuacji. Jest rozpoznawalny w środowisku muzycznym - gra w blackmetalowym zespole Batushka.

Mężczyzna jeszcze na początku marca był w krajach Europy zachodniej. Koncertował w Londynie, Paryżu, Brukseli. Gdy wrócił, poczuł się źle. Narzekał m.in., że pomimo, że miał objawy i powrócił z krajów o dużym wskaźniku zachorowań, zwlekano ze zrobieniem mu testów na COVID-19.

Gdy ostatecznie badanie wyszło pozytywnie, położono go do szpitala zakaźnego przy ul. Żurawiej w Białymstoku.

#stayhome

W międzyczasie zalecał, by osoby, które miały z nim kontakt przeszły kwarantannę. Zachęcał do noszenia maseczek, a przede wszystkim pozostania w domach.

Opublikował też oświadczenie swojej matki, która zapewniała, że nie ma kontaktu z synem po jego powrocie z zagranicy. Byłoby to niebezpieczne, gdyż kobieta jest lekarzem i regularnie przyjmowała pacjentów (więcej: Matka "pacjenta zero" leczy w Białymstoku. Zapewnia, że nie miała kontaktu z zarażonym).

Muzyk informował też, że jego dwaj koledzy z zespołu mieli wykonywane testy na COVID-19. Na szczęście oba wyszły negatywne.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl
1351 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39