Piesi pod lupą policji - będą wzmożone kontrole

2023.01.31 09:07
"Pieszy bezpieczny - pieszy widoczny" - pod tym hasłem podlaska policja rozpoczna akcję, mającą na celu sprawdzenie bezpieczeństwa pieszych.
Piesi pod lupą policji - będą wzmożone kontrole
Fot: Podlaska Policja

We wtorek (31.01) podlaska policja bierze pod lupę bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli osób pieszych. Działania w ramach akcji "Pieszy bezpieczny - pieszy widoczny" będą prowadzone na wszystkich drogach województwa podlaskiego.

- Będziemy przyglądać się jak kierowcy zachowują się w stosunku do osób pieszych, gdy ci przekraczają jezdnię po przejściach. Będziemy również sprawdzać, w jaki sposób niechronieni uczestnicy ruchu drogowego dbają o własne bezpieczeństwo i czy poruszając się poza obszarem zabudowanym używają elementów odblaskowych - poinformował Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji.

Genezą każdych policyjnych akcji "drogówki" jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szczególnie narażeni na skutki zdarzeń są niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli użytkownicy dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni w przypadku zderzenia z autem. Są to piesi, rowerzyści, użytkownicy hulajnóg, w tym elektrycznych, urządzeń transportu osobistego czy urządzeń wspomagający ruch.

W Podlaskiem w ubiegłym roku piesi uczestniczyli w 75 wypadkach drogowych. W wypadkach 15 osób zginęło a 63 zostały ranne.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1763 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39