Pijany 19-latek bez prawa jazdy ukradł samochód

2013.11.19 00:00
Augustowscy policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca gm. Nowinka oraz odzyskali skradziony samochód. Mężczyzna jest podejrzewany o kradzież auta, kradzież paliwa oraz kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień w stanie nietrzeźwości.
Pijany 19-latek bez prawa jazdy ukradł samochód
Fot: KWP Białystok

W poniedziałek (18.11) wieczorem augustowscy policjanci otrzymali informację o kradzieży volkswagena polo. Do zdarzenia doszło na jednej z posesji w gminie Nowinka. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynikało, że poprzedniej nocy sprawca wykorzystał fakt pozostawienia przez właściciela otwartego auta z kluczykami w stacyjce i odjechał. Kilka godzin później funkcjonariusze zauważyli poszukiwane auto jadące ul. Mostową w Augustowie. Mundurowi ruszyli za samochodem i podjęli jego kontrolę.

Za kierownicą samochodu siedział 19-letni mieszkaniec gminy Nowinka. Okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Badanie alkomatem natomiast wykazało w jego organizmie ponad 0,8 promila alkoholu. Dalsze ustalenia wskazały, że około godziny 20.00 kierowca zatankował na jednej ze stacji paliw i odjechał bez uiszczania opłaty za paliwo. Młody mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy, natomiast pojazd został przekazany właścicielowi.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1459 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39