Pijany i bez prawa jazdy wcisnął w dłoń policjantki 100 zł. Teraz grozi mu do 10 lat

2022.10.04 17:40
Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 38-letniemu kierowcy, który w trakcie kontroli wyjął z portfela 100 złotych i wcisnął je w dłoń policjantki.
Pijany i bez prawa jazdy wcisnął w dłoń policjantki 100 zł. Teraz grozi mu do 10 lat
Fot: Podlaska Policja
Zdj. ilustracyjne

Policjanci z hajnowskiej patrolówki zwrócili uwagę na kierowcę samochodu kia, który na jednej z ulic miasta poruszał się całą szerokością jezdni. Po zatrzymaniu auta do kontroli okazało się, że siedzący za jego kierownicą 38-latek jest nietrzeźwy.

- Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Hajnówka miał blisko promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo, w trakcie sprawdzenia mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania. Stracił je kilka lat temu, również za jazdę po alkoholu - informują mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce.

Policjanci ustalili też, że kia nie posiadała aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia.

W trakcie rozmowy z mundurowymi 38-latek kilkukrotnie prosił policjantów, aby go "puścili". W pewnym momencie wyjął z portfela banknot 100-złotowy i wcisnął go w dłoń policjantki.

- Mieszkaniec gminy Hajnówka został od razu zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzuty udzielenia korzyści majątkowej oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności - przekazuje policja.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

939 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39