Pijany policjant spowodował wypadek. Karol K. skazany

2014.11.27 00:00
Białostocki sąd rejonowy skazał byłego już policjanta, który, prowadząc po pijanemu samochód, spowodował wypadek. Ucierpiały w nim dwie osoby.
Pijany policjant spowodował wypadek. Karol K. skazany
Fot: freeimages.com

Wypadek miał miejsce w lutym 2013 roku. Na skrzyżowaniu ul. Raginisa i Baśniowej w Białymstoku Karol K. stracił panowanie nad autem, zderzył się z innym samochodem i potrącił kobietę z dzieckiem. W wyniku wypadku piesi ze złamaniami trafili do szpitala. Sprawcy wypadku nic się nie stało. Mężczyzna był pijany. Badanie wykazało u niego blisko promil alkoholu we krwi.

Jak ustalili śledczy, sprawca początkowo próbował uciec z miejsca wypadku. Najpierw chciał zabrać przypadkowy samochód, jednak zatrzymali go świadkowie. Kiedy na miejsce przybyła policja, mężczyzna był agresywny, nie chciał poddać się badaniu trzeźwości. Policjant oskarżył też patrol o to, że chcieli od niego przyjąć łapówkę. Po badaniu krwi okazało się, że Karol K. miał blisko 1 promil alkoholu.

Sprawca, kilka tygodni po zdarzeniu, został zwolniony z policji.

Sąd Rejonowy w Białymstoku skazał byłego policjanta na dwa lata więzienia w zawieszeniu na cztery oraz dwuletni zakaz prowadzenia samochodu. Karol K. musi również pokryć koszty procesu (aż 10 tys. zł) oraz wypłacić pokrzywdzonym 4,5 tys. zł.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

949 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39