Pijany wjechał w ogrodzenie, uderzył właściciela i zniszczył jego telefon

2022.12.28 13:20
Nietrzeźwy 31-latek wjechał w ogrodzenie posesji i uderzył jej właściciela. Kiedy pokrzywdzony chciał wezwać policjantów, to pijany kierowca zabrał mu telefon, a następnie zniszczył go.
Pijany wjechał w ogrodzenie, uderzył właściciela i zniszczył jego telefon
Fot: KMP Łomża

We wtorek (27.12) późnym wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z ulic w Konarzycach (gmina Łomża) kierowca peugeota wjechał w ogrodzenie posesji. Kiedy jej właściciel wyszedł zobaczyć co się stało, to zauważył mężczyznę stojącego przy rozbitym samochodzie.

- Kierowca miał problem z utrzymaniem równowagi, czuć było od niego alkohol. Właściciel posesji chciał zaalarmować policję, jednak 31-latek uderzył go w twarz, a następnie wytrącił mu z ręki telefon komórkowy. Urządzenie spadło na jezdnię. Kierowca został zatrzymany, a jego peugeot odholowany na parking - poinformowali funkcjonariusze z KMP Łomża.

Funkcjonariusze zatrzymali również jego prawo jazdy. Badanie alkomatem wykazało, że 31-latek miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i w środę (28.12) usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowania kolizji, uszkodzenia ciała oraz zniszczenia telefonu komórkowego. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1113 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39