PIK czeka na zgłoszenia do Podlaskiej Sceny Folkloru

2023.04.18 13:51
Podlaska Scena Folkloru to ogólnopolski przegląd folklorystyczny skierowany do zespołów prezentujących folklor sceniczny. Można zgłaszać się do 28 kwietnia.
PIK czeka na zgłoszenia do Podlaskiej Sceny Folkloru
Fot: Podlaski Instytut Kultury

Podlaska Scena Folkloru to przede wszystkim możliwość spotkania zespołów folklorystycznych z województwa podlaskiego oraz grup z innych regionów Polski, które w swoim repertuarze sięgają do folkloru Podlasia (historycznego i etnograficznego), Suwalszczyzny, Kurpi Zielonych, Pogranicza Wschodniego oraz drobnej szlachty podlasko-mazowieckiej.

W przeglądzie mogą wziąć udział grupy zajmujące się folklorem scenicznym, a więc zespoły pieśni i tańca, a także zespoły inspirujące się folklorem, które łączą taniec tradycyjny ze współczesnymi technikami tańca.

- Zapraszamy do udziału zarówno zespoły dziecięce i młodzieżowe, jak i tworzone przez osoby dorosłe. Mamy nadzieję, że konkurs zachęci także zespoły i choreografów innych technik tańca do sięgnięcia po folklor taneczny i muzyczny województwa podlaskiego – podkreśla Agnieszka Jakubicz z Działu Kultury Ludowej PIK.

Przegląd odbędzie 14 maja od godz. 12:00 w siedzibie Bielskiego Domu Kultury, przy ul. 3 Maja 2 w Bielsku Podlaskim, w mieście wielokulturowym, wieloetnicznym, będącym swego rodzaju esencją północno-wschodniego Podlasia, leżącego na pograniczu Wschodu i Zachodu Słowiańszczyzny.

Formularz zgłoszenia oraz nagrania prezentacji scenicznej należy wysłać do 28 kwietnia na adres kulturaludowa@pikpodlaskie.pl.

Wstęp na występy konkursowe jest dla widzów wolny. O godz. 17:30 zaprezentuje się także gość specjalny – Zespół Pieśni i Tańca "Kurpie Zielone".

Regulamin konkursu oraz formularz rejestracyjny jest dostępny na stronie internetowej Podlaskiego Instytutu Kultury.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1499 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39