Piknik Militarny. Prezentacje na Rynku Kościuszki i atrakcje w Ogrodniczkach

2019.06.19 07:38
Piknik Militarny "Misja Wschód" jest największym we wschodniej Polsce i jednym z największych w kraju wydarzeń o tematyce militarno-historycznej. Rusza w piątek (21.06).
Piknik Militarny. Prezentacje na Rynku Kościuszki i atrakcje w Ogrodniczkach
Fot: Grzegorz Chuczun

Na miłośników militariów i historii będzie czekać kilkuset rekonstruktorów i odtwórców historycznych z kraju i zagranicy, przejażdżki pojazdami militarnymi, pokazy dynamiczne, rekonstrukcje.

Tradycyjnie Piknik rozpocznie się w piątek (21.06) pokazami grup rekonstrukcyjnych na Rynku Kościuszki w Białymstoku. Potrwają one w godz. 11.00-17.00. Miasto na organizację tej imprezy przekazało 30 tys. zł, a Muzeum Wojska - 20 tys. zł.

- To wydarzenie każdego roku przyciąga tłumy osób zarówno starszych, jak i dzieci - mówi zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. - Piknik Militarny to jednak nie tylko rozrywka, ale też okazja do poszerzenia wiedzy historycznej, dotyczącej wojskowości.

Dalsza część piknikowego spotkania nastąpi w weekend (22-23.06) w Ogrodniczkach. Będzie prezentacja służb mundurowych, pokazy współczesnych oraz historycznych oddziałów militarnych, historyczne dioramy obejmujące różne epoki, rekonstrukcja potyczki z 1939 r., spotkania z ciekawymi gośćmi. Piknik to także możliwość zobaczenia ciężkiego współczesnego sprzętu wojskowego, w tym czołgu Leopard 2 czy tankietki TKS.

Tego roku Podlaski Piknik Militarny "Misja Wschód" otrzymał nagrodę - Podlaską Markę - w kategorii "Wydarzenie".

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym imprezy.

Program: IX Piknik Militarny "Misja Wschód"

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

841 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39