Piłkarska III liga. Łomżyński Klub Sportowy wywalczył utrzymanie

2018.06.09 20:35
Podlasie w sezonie 2018/2019 w dalszym ciągu będzie miało trzech przedstawicieli na szczeblu piłkarskiej III ligi (gr. I). Wszystko dlatego, że w sobotę (9.06) utrzymanie zapewnił sobie ŁKS Łomża.
Fot: Fanpage Tur Bielsk Podlaski

Choć Tur Bielsk Podlaski opuszcza już niebawem III ligę, to w kolejnym sezonie nasze województwo i tak będzie reprezentowane przez trzy kluby. Rogaty zespół zastąpi bowiem zwycięzca podlaskiej IV ligi, natomiast Olimpia Zambrów i ŁKS Łomża są pewne utrzymania. Łomżyński Klub Sportowy byt wywalczył dzięki wyjazdowemu remisowi z MKS-em Ełk. O punkt nie było jednak łatwo, gdyż gospodarze po 23 minutach rywalizacji prowadzili już 2:0. Końcówki obu połów należały jednak do ŁKS-u, który najpierw - tuż przed przerwą - zdobył kontaktowego gola za sprawą trafienia Daniela Lemańskiego, a w doliczonym czasie drugiej odsłony wyrównał dzięki bramce Rafała Maćkowskiego.

Dobre nastroje panują także w Zambrowie. Miejscowa Olimpia pokonała bowiem w sobotę 3:1 Pelikana Łowicz, a zgarnięte przed własną publicznością trzy oczka pozwoliły jej zachować 5. pozycję w tabeli.

Zdecydowanie niższą strefę w klasyfikacji okupuje Tur. Zdobywca Okręgowego Pucharu Polski w 33. serii zmagań poległ 0:2 z Ursusem Warszawa. Wyjazdowy bój wcale nie musiał zakończyć się klęską Podlasian, ale na jakiekolwiek punkty nie pozwoliła słaba skuteczność w ataku.

Aktualna tabela rozgrywek: Ściąga kibica. III liga - 33. kolejka

MKS Ełk - ŁKS 1926 Łomża 2:2 (2:1)
Bramki: Kacper Jagłowski 12, Rafał Kalinowski 23 - Daniel Lemański 45, Rafał Maćkowski 90

Olimpia Zambrów - Pelikan Łowicz 3:1 (1:1)
Bramki: Kamil Zalewski 33, Michał Kuczałek 82, Patryk Malinowski 86 - Kamil Kuczak 36

Ursus Warszawa - Tur Bielsk Podlaski 2:0 (0:0)
Bramki: Maciej Mąka 66, Paweł Wolski 77