Piłkarska III liga. Rezerwy Jagi z 14. zwycięstwem w sezonie

2022.05.28 14:30
Za nami kolejne występy podlaskich drużyn na szczeblu III ligi (gr. I). W piątek (27.05) Jagiellonia II Białystok pokonała Mamry Giżycko, natomiast w sobotę (28.05) Wissa Szczuczyn poległa z GKS-em Wikielec.
Piłkarska III liga. Rezerwy Jagi z 14. zwycięstwem w sezonie
Fot: Jagiellonia Białystok

W 34. serii zmagań podlascy III-ligowcy zaprezentowali się na wyjazdach. Pogodzona ze spadkiem Wissa znów zagrała bardzo słabo, przez co beniaminek ze Szczuczyna poległ z GKS-em Wikielec 0:3, natomiast zdecydowanie lepiej wypadli podopieczni Adriana Siemieńca. Rezerwy Jagi pokonały w ważnym meczu Mamry Giżycko, dzięki czemu Żółto-Czerwoni są już niemal pewni utrzymania. W tej chwili przewaga białostoczan nad 14. w tabeli Pilicą Białobrzegi liczy 11 punktów. Jedynego gola już w 7. minucie zdobył Mikołaj Wasilewski.

- Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, jak istotne dla naszej pozycji w tabeli są 2 spotkania, które już za nami, czyli starcia z Pilicą Białobrzegi i Mamrami Giżycko. Wygraliśmy oba mecze, z czego jesteśmy naprawdę zadowoleni, ponieważ zapewniliśmy sobie pewien komfort w tabeli. Jeżeli chodzi o sam mecz, to z pewnością szybko zdobyta bramka nam pomogła, ale z drugiej strony też nam zaszkodziła. Zaczęliśmy podświadomie kontrolować ten mecz defensywą i momentami zbyt głęboko się cofaliśmy. Graliśmy bez dojścia do przeciwnika, byliśmy bierni w działaniach obronnych. Rywale stworzyli sobie okazje bramkowe, których finalnie nie wykorzystali. Po przerwie sytuacja uległa zmianie. Dokonaliśmy pewnych korekt i nasza gra w drugiej połowie była zdecydowanie lepsza - podsumował przebieg potyczki Adrian Siemieniec, szkoleniowiec jagiellońskich rezerw.

W następnej kolejce, która rozegrana zostanie już w środę (1.06), drugi garnitur Dumy Podlasia podejmie na swoim terenie Broń Radom, natomiast Wissa zmierzy się w Szczuczynie z aktualnym liderem, czyli Legionovią Legionowo.

Mamry Giżycko - Jagiellonia II Białystok 0:1 (0:1)
Bramka: Mikołaj Wasilewski 7
Jagiellonia II Białystok: Abramowicz - Tabiś, Majsterek, Dyszy, Czerech, Pankiewicz, Wiktoruk (90' Samborski), Bayer, Wojciechowski (77' Surzyn), Wasilewski, (77' Orpik), Stawiarz (60' Karpiński 60)

GKS Wikielec - Wissa Szczuczy 3:0 (2:0)
Bramki: Kentaro Arai 7, Rafał Kujawa 44k, Michał Żukowski 64

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

Polecamy
Marvin
Marvinul. Botaniczna 9A lok. U3
15-874 Białystok
www.marvin.pl

Więcej informacji
1076 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39