Piłkarska III liga. Starcie rezerw Legii i Jagiellonii na remis

2020.08.16 14:01
W niedzielnym (16.08) meczu Legii II Warszawa z Jagiellonią II Białystok padł remis 1:1. W 2. kolejce piłkarskiej III ligi (gr. I) żadnemu zespołowi z Podlasia nie udało się zgarnąć kompletu punktów.

Pojedynki między Jagiellonią a Legią zawsze cieszą się sporym zainteresowaniem. Dodatkowe emocje wzbudziło również starcie rezerw obu drużyn. Drugi garnitur stołecznej ekipy, na stadionie w Grodzisku Mazowieckim, zremisował z Jagiellonią II Białystok 1:1.

Jako pierwsi do bramki przeciwników trafili Żółto-Czerwoni. Stało się to już w 5. minucie. Gola otwierającego wynik rywalizacji zdobył Szymon Pankiewicz, ale niestety białostoczanie nie utrzymali do przerwy korzystnego rezultatu, bo tuż przed udaniem się do szatni do remisu doprowadził Szymon Włodarczyk.

Po zmianie stron powinny paść kolejne bramki, gdyż dogodnych sytuacji nie brakowało, ale nie padły, ponieważ zawodnikom zabrakło skuteczności. Warto odnotować, że w zespole gospodarzy wystąpiło kilku piłkarzy z pierwszej drużyny Legii. Podobnie było zresztą w Jadze, bo na murawie zaprezentowali się Damian Węglarz czy też sprowadzony niedawno do Dumy Podlasia Szymon Sobczak.

Jeżeli chodzi o starcia pozostałych klubów z Podlasia w 2. kolejce III ligi, to nie mamy tutaj żadnych dobrych wieści. Olimpia Zambrów poległa bowiem na wyjeździe 2:4 z KS-em Kutno (do przerwy było aż 0:4), natomiast KS Wasilków przegrał na własnym terenie z Pelikanem Łowicz. Mecz zakończył się wynikiem 1:3. Jedyne trafienie dla ekipy z północno-wschodniej Polski zaliczył w 87. minucie gry Maciej Zieniewicz. Z kolei oba gole dla Olimpii, w batalii z zespołem z Kutna, strzelił Kamil Zalewski.

Delegacyjne starcie Ruchu Wysokie Mazowieckie z Unią Skierniewice zostało przełożone na inny termin z powodu występu obu klubów w Pucharze Polski.

Legia II Warszawa - Jagiellonia II Białystok 1:1 (1:1)
Bramki: Szymon Włodarczyk 41 - Szymon Pankiewicz 5

Jagiellonia II Białystok (skład wyjściowy): Damian Węglarz - Szymon Pankiewicz, Krystian Maciejuk, Jan Majsterek, Gabor Żukowski, Bartosz Bayer, Krzysztof Toporkiewicz, Oliwier Wojciechowski, Szymon Sobczak, Mikołaj Nawrocki, Maciej Twarowski

KS Kutno - Olimpia Zambrów 4:2 (4:0)
Bramki: Adrian Marcioch 14, 37, Adrian Kralkowski 22, Bartosz Bujalski 45k - Kamil Zalewski 57k 78

Olimpia Zambrów (skład wyjściowy): Jakub Bieliński, Shun Shibata, Bartosz Ciborowski, Mateusz Maliszewski, Kamil Zalewski, Marcin Paczkowski, Mateusz Ostaszewski, Patryk Malinowski, Adam Radecki, Dawid Pietkiewicz, Paweł Tomkiewicz

KS Wasilków - Pelikan Łowicz 1:3 (0:0)
Bramki: Maciej Zieniewicz 87 - Piotr Piekarski 47k, Krystian Białas 86, 90

KS Wasilków: Grzegorz Nowajczyk - Adam Butkiewicz, Bartosz Borowik (81' Paweł Gryka), Grzegorz Makal, Piotr Dąbrowski (81' Przemysław Panek), Mateusz Cichoński (60' Łukasz Rybakowski), Maciej Zieniewicz, Jakub Jakimiuk, Paweł Naliwajko, Michał Poduch (60' Dawid Śliwowski), Wojciech Nasuto (87' Jakub Kozłowski)