Piłkarze Jagiellonii Białystok zaprezentowali się kibicom w Operze i Filharmonii Podlaskiej

2013.02.18 00:00
Dziś (18 lutego) w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się prezentacja Jagiellonii Białystok. Impreza miała być przysłowiową przystawką przed zbliżającą się rundą rewanżową.
Piłkarze Jagiellonii Białystok zaprezentowali się kibicom w Operze i Filharmonii Podlaskiej
Fot: jagiellonia.net
Prezentacja Jagiellonii Białystok odbyła się w Operze i Filharmonii Podlaskiej

Prezentację rozpoczęto odśpiewaniem hymnu klubowego przez chór. Został on jednak zagłuszony przez fanów białostockiego klubu, którzy ochoczo przyłączyli się do śpiewu. Kibice nie zawiedli, wypełniając wszystkie miejsca. Tego wieczoru w Operze królowały dwie barwy: żółta i czerwona.

Kibiców przywitał dyrektor obiektu – Roberto Skolmowski, który otrzymał szalik Jagiellonii. Jak sam przyznał, koszulki nie założył, ponieważ nie wie, gdzie mógłby znaleźć pasujący rozmiar.

Piłkarze pojawiali się na specjalnej platformie, która wywoziła ich spod sceny. Przed prezentacją każdego z graczy kibice oglądali zapowiedź audiowizualną. Na pierwszy ogień poszli bramkarze, a konkretnie Jakub Słowik i Łukasz Skowron. Golkiperzy odpowiadali na pytania Miłosza Karbowskiego i Gracjana Konstantynowicza. Następnie na deskach opery pojawili się zawodnicy linii defensywnej, pomocy i ataku. Tradycyjnie największymi brawami i owacjami został przyjęty Tomasz Frankowski. Kibice zgromadzeni na widowni skandowali „Franek, Franek, Łowca Bramek”. Dużą sympatię wzbudził Min Kyun Kim. Zawodnik z Korei Południowej wykazał się na filmie dużym talentem rytmicznym, a na scenie pojawił się tańcząc.

Po zawodnikach formacji ofensywnej zaprezentowano sztab szkoleniowy. Trener Tomasz Hajto zapowiadał, że realnym celem jest zajęcie miejsca w czołowej szóstce. Sprawą otwartą pozostaje również Puchar Polski. Przypomnijmy, że Jagiellonia jest obecnie w 1/4 finału tych rozgrywek. Najbliższym rywalem żółto-czerwonych będzie Wisła Kraków.

Na koniec rozdano statuetki, które przyznano w pięciu kategoriach:

Bramka roku: Euzebiusz Smolarek – gol przeciwko Śląskowi Wrocław.

Podanie roku: Tomasz Frankowski – podanie do Niki Dzalamidze w meczu z GKS-em Bełchatów.

Mecz roku: Wyjazdowe spotkanie ze Śląskiem Wrocław zremisowane 3:3.

Zawodnik roku: Alexis Norambuena.

Odkrycie roku: Maciej Makuszewski.

Kadra Jagiellonii Białystok na rundę wiosenną:

Bramkarze: 1. Jakub Słowik, 30. Łukasz Skowron.

Obrońcy: 2. Filip Modelski, 4. Michał Pazdan, 13. Michał Pawlik, 16. Luka Pejović, 17. Alexis Patricio Norambuena Ruz, 18. Ľuboš Hanzel, 19. Ugochukwu Ukah, 24. Tomasz Porębski.

Pomocnicy: 5. Tomasz Bandrowski, 6. Dawid Plizga, 8. Tomasz Kupisz, 10. Nikoloz (Nika) Dzalamidze, 14. Adam Dźwigała, 20. Maciej Gajos, 22. Rafał Grzyb, 77. Min Kyun Kim, 92. Tomasz Kowalski, 99. Dani Quintana.

Napastnicy: 7. Euzebiusz Smolarek, 21. Tomasz Frankowski, 25. Michał Adrian Fidziukiewicz.

Sztab szkoleniowy i medyczny:

Tomasz Hajto - I trener
Dariusz Dźwigała - II trener
Dariusz Jurczak - asystent trenera
Marcin Popieluch - asystent trenera
Ryszard Jankowski - trener bramkarzy
Sławomir Wołczyk - kierownik drużyny
Marcin Piechowski - masażysta
Jarosław Ołdakowski - masażysta
Zdzisław Koryszewski - lekarz

Piłkarze Jagiellonii Białystok pierwszy mecz rundy rewanżowej rozegrają na wyjeździe. 23 lutego zmierzą się z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Początek spotkania o godzinie 13.30.

Cezary Maksimczuk
cezary.m@bialystokonline.pl

1108 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39