Piłkarze podlaskiego klubu prężą muskuły. Wiosną będzie szturm po awans?

2022.01.29 17:45
Wigry Suwałki mają za sobą kolejny udany mecz sparingowy. W sobotę (29.01) Biało-Niebiescy pokonali mistrza Litwy.
Fot: Wigry Suwałki

Suwalskie Wigry po rundzie jesienniej eWinner II Ligi zajmują w tabeli dopiero 9. miejsce, ale wyniki osiągane przez drużynę z północno-wschodniej Polski w zimowych sparingach każą sądzić, że wiosną podopieczni Grzegorza Mokrego nie odpuszczą i postarają się włączyć w walkę o awans poprzez baraże.

W pierwszym meczu kontrolnym Wigry rozbiły III-ligową Wissę Szczuczyn (8:0), w trzecim podlaski klub pokonał wicemistrza Litwy, a więc Suduvę Mariampol (1:0), a w czwartej towarzyskiej grze II-ligowiec z naszego regionu okazał się lepszy od mistrza Litwy, czyli Żalgirisu Wilno (4:2). Jak na razie nieudany był jedynie sparing z Legionovią, która pokonała Biało-Niebieskich 4:3.

Podczas sobotniej potyczki z Żalgirisem (ta doszła do skutku pod dachem na sztucznej murawie w Wilnie) pierwszy gol padł już w 15. minucie, a strzelcem bramki okazał się zawodnik testowany przez Wigry, który celnym uderzeniem głową dobrze wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Później z rzutu wolnego na 2:0 podwyższył Elso Brito, po czym w 56. minucie kontaktowe trafienie zaliczył Mathias Oyewus. Na odpowiedź suwalczan nie trzeba było jednak długo czekać. Kwadrans przed końcem rywalizacji bramkę na 3:1 strzelił Michał Żebrakowski, a po chwili rezultat spotkania na 4:1 zmienił Mariusz Rybicki, który pewnie przymierzył z rzutu karnego. W ostatnich sekundach meczu do siatki trafił jeszcze Nicolas Gorobsov, w efekcie czego sparingowa potyczka zakończyła się triumfem Wigier 4:2.

Następne towarzyskie starcie z udziałem suwalczan zaplanowane jest na sobotę (5.02). Przeciwnikiem Biało-Niebieskich znów będzie drużyna z Litwy. Tym razem ekipa trenowana przez Grzegorza Mokrego zmierzy się z FK Panevezys.

Żalgiris Wilno - Wigry Suwałki 2:4 (0:2)
Bramki: Mathias Oyewusi 56, Nicolas Gorobsov 89 - zawodnik testowany 15, Elso Brito 40, Michał Żebrakowski 75, Mariusz Rybicki 78k

Żalgiris Wilno: Joris Aliukonis (46' Dziugas Jarusevicius) - Joel Bopesu, Nemanja Ljubisavljević, Kipras Kazukolovas, Mario Pavelić (88' Gabrielis Nikonovas), Ivan Tatomirović, Nicolas Gorobsov, Motiejus Burba, Mathias Oyewusi (86' Ignas Kaskelevicius), Francis Kyeremeh, Josip Tadić

Wigry Suwałki: (I połowa) zawodnik testowany - Tomasz Lewandowski, Elso Brito, zawodnik testowany, Bartosz Prętnik, zawodnik testowany, Mikołaj Łabojko, Werick Caetano, Dawid Krzyżański, Denis Gojko, Mateusz Lewandowski. (II połowa) Piotr Słowikowski - zawodnik testowany, Michał Ozga, Łukasz Bogusławski, Filip Kozłowski, Bartłomiej Babiarz, Patryk Mularczyk, Elso Brito (60' Jakub Kunicki), Kosei Iwao, Mariusz Rybicki, Michał Żebrakowski.