PiS zbiera podpisy. Czy skutecznie?

2020.02.22 18:24
Kiedy DudABus przyjedzie na Podlasie, ile podpisów poparcia Andrzeja Dudy już zebrano, gdzie jest dostępna lista? Na te pytania można było dziś uzyskać odpowiedź.
PiS zbiera podpisy. Czy skutecznie?
Fot: PiS Białystok / Facebook

Podpisy czas... start

Członkowie Zarządu Komitetu Prawa i Sprawiedliwości Miasta Białystok, radnych oraz białostockich działaczy Prawa i Sprawiedliwości spotkali się w sobotę (22 lutego) w sprawie zachęcenia mieszkańców do zbierania podpisów i głosowania na prezydenta Andrzeja Dudę.

- Chcielibyśmy prosić wszystkich mieszkańców Białegostoku oraz województwa podlaskiego, ażeby włączyli się w akcję zbierania podpisów - mówił radny Henryk Dębowski. - Uważamy, że Andrzej Duda godnie sprawuje obowiązki prezydenta Rzeczpospolitej Polski i chcemy, żeby w dalszym ciągu tym prezydentem był, ponieważ to jest prezydent wszystkich Polaków, który łączy a nie dzieli ludzi na lepszych i gorszych.

Zbiorą kilkadziesiąt tysięcy?

Pełnomocnikiem odpowiedzialnym za zbiórkę podpisów w województwie podlaskim popierających Andrzeja Dudę jest wicewojewoda Tomasz Madras.

- Dziś zaczynamy oficjalnie zbieranie podpisów, wychodząc na ulice, spotykając się z białostoczanami. Będzie nas można spotkać tam, gdzie będzie najwięcej ludzi. Pod tą listą podpisy zbierają działacze nie tylko Prawa i Sprawiedliwości. Komitet prezydenta Andrzeja Dudy jest ponadpartyjny. Są z nami działacze innych partii Zjednoczonej Prawicy, Porozumienia Solidarnej Polski. W tę akcję podpisową, wieszania banerów, promocję angażuje się wielu bezpartyjnych samorządowców, działaczy społecznych - mówił, zaznaczając, że mają już kilka tysięcy podpisów, ale chcą ich zebrać wielokrotnie więcej. - Na pewno na poziomie województwa zbierzemy ich kilkadziesiąt tysięcy. Nasi wolontariusze są nie tylko w każdym powiecie, ale praktycznie w każdej gminie - dodawał.

Listę poparcia można także podpisać w biurze okręgowym przy ulicy Zwycięstwa 26C w Białymstoku.

Jeździ po Polsce, kiedy dotrze na Podlasie?

Obecny w Białymstoku senator Mariusz Gromko zaznaczył, że Andrzej Duda przejedzie DudABusem po całej Polsce, gdzie spotka się ze swoimi wyborcami.

- Jego prezydentura była prezydenturą dialogu. Zawsze spotykał się z ludźmi, rozmawiał, bardzo dużo czasu spędzał w terenie. Oprócz tego dał się poznać jako wspaniały wódz naszego kraju, jest współautorem dobrych inicjatyw, jak choćby społecznych, między innych "Rodzina 500+" - - wymieniał senator Mariusz Gromko i dodawał: - Jest on sprawdzonym prezydentem. Możemy skutecznie zawalczyć o jego reelekcję i wierzymy, że białostoczanie i mieszkańcy Podlasia również czynnie przyczynią się do tego, byśmy mogli świętować kolejne zwycięstwo Andrzeja Dudy, kolejną prezydenturę na następną kadencję. Zawalczymy o zwycięstwo w pierwszej turze. Wierzę, że uda się nam to.

Nie jest jeszcze podana data wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w województwie podlaskim, choć jak podaje senator Gromko, na pewno do niej dojdzie.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1530 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39