PKP wprowadza bilety za złotówkę. Zmienia też rozkład jazdy

2013.12.14 00:00
Od niedzieli (15.12) zacznie obowiązywać zmieniony rozkład jazdy pociągów, a w nim pojawią nowe relacje. Co ciekawe, Przewozy Regionalne kilka tras będą obsługiwać komunikacją autobusową. Wprowadzają też promocyjne bilety za złotówkę.
PKP wprowadza bilety za złotówkę. Zmienia też rozkład jazdy
Fot: Ewelina Sadowska-Dubicka

W obowiązującym od 15 grudnia na terenie całej Unii Europejskiej kolejowym rozkładzie jazdy znajdzie się około 70 znanych podróżnym pociągów interREGIO. W nowym rozkładzie 2013/2014 dobra oferta została przygotowana dla mieszkańców Podlasia. Tradycyjnie do stolicy będzie można dojechać bezpośrednimi, weekendowymi pociągami z Białegostoku i Terespola, ale także z Hajnówki. Po wielu latach, dzięki uruchomieniu połączenia "Białowieża", powróci bezpośredni pociąg łączący wschodnią część regionu z Warszawą.

Nowością będą interREGIO bus - połączenia tworzone przez Przewozy Regionalne we współpracy z przewoźnikami autobusowymi. Autobusy będą docierały m.in. z Warszawy do Puszczy Białowieskiej (skomunikowany w Hajnówce z pociągiem interREGIO autobus do Białowieży).

Przewozy Regionalne wprowadzają też promocję "Super Bilet". Kupując bilety z wyprzedzeniem, będzie można podróżować znacznie taniej. Do końca stycznia na pasażerów ma czekać prawie 51 tys. biletów w cenach od złotówki, a na pozostałych "półkach" cenowych po 9, 19, 29 i 39 zł.

Promocja działa na zasadzie systemu dynamicznej sprzedaży biletów, który doskonale znany jest pasażerom tanich linii lotniczych i autobusowych. Ceny przejazdów uzależnione są m.in. od daty podróży, relacji wybranego pociągu i terminu zakupu biletu. Tanie bilety dostępne będą wyłącznie przez Internet. Obowiązują dla pociągów i interREGIO busów, każdy "Super Bilet" będzie dostępny w wersji ulgowej, np. dla uczniów i studentów.

To nie koniec zmian. 15 grudnia zarządca infrastruktury - PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przejmie zarządzanie informacją pasażerską na sieci kolejowej. Teraz każdy pociąg będzie miał jednolitą i czytelną zapowiedź na wyposażonych w nagłośnienie stacjach, przystankach i dworcach kolejowych w całej Polsce. Informacje na wyświetlaczach zostaną zaprezentowane według tego samego standardu.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl
1491 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39