Place zabaw z usterkami. Ich stan sprawdziła straż miejska

2023.04.11 11:16
Strażnicy miejscy wraz z pracownikami Zarządu Mienia Komunalnego sprawdzili stan techniczny 70 białostockich placów zabaw. Wszystkie zauważone usterki zostaną naprawione.
Place zabaw z usterkami. Ich stan sprawdziła straż miejska
Fot: Straż Miejska w Białymstoku

Karuzele, huśtawki, zjeżdżalnie, mostki linowe, piaskownice - to tylko niektóre urządzenia, w których mogą się bawić najmłodsi białostoczanie. Warto pamiętać, że choć place zabaw to miejsca, gdzie dzieci mogą się wyszaleć, to jednak najważniejsze jest, aby zabawa była bezpieczna. By upewnić się, że stan techniczny urządzeń nie zagraża najmłodszym, białostocka straż miejska wspólnie z pracownikami Zarządu Mienia Komunalnego sprawdzała ich czystość i stan urządzeń. Niektóre usterki są nieuniknione, szczególnie po zimie. Zazwyczaj związane są z negatywnym oddziaływaniem warunków atmosferycznych.

- Kontroli zostało poddanych blisko 70 placów zabaw usytuowanych na terenach rekreacyjnych będących w zarządzaniu Zarządu Mienia Komunalnego w Białymstoku. Stan techniczny nawierzchni, ogrodzeń, piaskownic, huśtawek, zjeżdżalni i innych urządzeń zabawowych oraz obecność i czytelność tablic informacyjnych – to na te elementy zwracały szczególną uwagę osoby kontrolujące - poinformowała Marta Rybnik z zespołu prasowego Straży Miejskiego w Białymstoku.

Wszystkie usterki zostaną naprawione i usunięte, a urządzenia będą poddane konserwacji. Ponadto funkcjonariusze będą zwracać uwagę na place zabaw w ciągu całego roku, a nie tylko wiosną.

Jeżeli mamy zastrzeżenia do stanu użytkowanego placu zabaw, możemy przekazać informacje straży miejskiej pod numer alarmowy 986 lub administratorom obiektów.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

654 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39