Planty wypełnią koncerty. Już w sobotę Muzyczny Białystok

2022.07.06 16:34
Głównie rap, ale też r'n'b i muzyka elektroniczna wypełnią w najbliższą sobotę Park Planty. Koncert "Muzyczny Białystok" cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców podczas głosowania na projekty Budżetu Obywatelskiego.
Planty wypełnią koncerty. Już w sobotę Muzyczny Białystok
Fot: materiały prasowe

- W Białymstoku brakuje otwartych wydarzeń kulturalnych, wydarzeń plenerowych i bezpłatnych. Marzy nam się Białystok, w którym kulturę można spotkać na ulicy w formie koncertów, pokazów lalkarskich, parad teatralnych. Jako białostoczanie mamy swój rynek, a w nim masę kawiarenek i restauracji - cudownie - brakuje tylko sztuki, która pięknie wypełniłaby tę przestrzeń - mówi Joanna Zubrycka ze Stowarzyszenia Inicjatyw Artystycznych Supernova, szerzej znana jako Miss God. - Jak widać białostoczanie sami wybrali nasz pomysł, co wynika z ich potrzeb.

Jak podkreśla wokalistka i kompozytorka, sztuka inspiruje, kreuje, przynosi ulgę. Potrafi zmienić charakter miasta i zbudować niezwykłą atmosferę.

Dużą dawkę sztuki - w tym przypadku muzycznej - wniesie w przestrzeń stolicy Podlasia koncert "Muzyczny Białystok" organizowany przez Supernovę.

Na scenie zobaczymy hip-hopowy kolektyw Potwory i Spółka z raperką Sarą. Potem wystąpi związana z polskim rapem od 20 lat Kala. W line-up'ie jest inspirujący się amerykańskim i kanadyjskim rnb i rap i mieszającym je z własnym, oryginalnym brzmieniem Noah. Na scenie zawita także młody raper Praktis ze znanym już producentem muzycznym Ayonem. Listę artystów zamykają Miss God, która łączy subtelną elektronikę z przyjemnym basem, etnicznymi inspiracjami i wokalnymi eksperymentami oraz występujący gościnnie Lukasyno - pionier ulicznego rapu w Polsce, uchodzący za jednego z najlepszych tekściarzy. (Więcej o artystach)

Twórców tych, oprócz muzyki, łączy też jeszcze jedno. Są związani z naszym województwem. Koncert muzyczny Białystok to nie tylko rozrywka dla mieszkańców, ale też możliwość wspólnego wystąpienia na scenie. To ważne, bo zazwyczaj na imprezach organizowanych przez miasto udział białostockich artystów jest znikomy, często zerowy.

- Czujemy potrzebę budowania kultury lokalnej poprzez wsparcie lokalnego środowiska twórczego. Ważna jest dla nas integracja twórców z Białegostoku oraz regionu, a także ich promocja. Poprzez takie działania wzmacniamy kulturę lokalną, jak i samych twórców oraz inspirujemy środowisko do dalszych działań - mówi przedstawicielka Stowarzyszenia Inicjatyw Artystycznych Supernova.

Koncert "Muzyczny Białystok" odbędzie się w Parku Planty w sobotę (9.07). Wystartuje o godz. 19.00. Wstęp jest wolny.

Wydarzenie "Muzyczny Białystok" dofinansowano ze środków z budżetu Miasta Białegostoku. Jest realizacją projektu zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego 2022, wybranego głosami mieszkańców.

Impreza odbywa się pod patronatem BiałystokOnline.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1111 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39