Płonęły budynki gospodarcze. Akcja gaśnicza trwała ponad 11 godzin

2021.01.02 16:16
W piątek (1.01) ok. godz. 4 rano dyżurny stanowiska kierowania KP PSP w Kolnie otrzymał zgłoszenie o pożarze. Płonęły budynki gospodarcze w miejscowości Grabowo.
Płonęły budynki gospodarcze. Akcja gaśnicza trwała ponad 11 godzin
Fot: KP PSP Kolno

Sylwestrowa noc z czwartku na piątek nie była dla podlaskich strażaków spokojna. Wszystko przez pożar 2 budynków gospodarczych krytych eternitem w miejscowości Grabowo. Choć budynki były nieużytkowane i nie miały podłączenia do sieci elektrycznej, to jednak ryzyko wystąpienia jeszcze większego pożaru stwarzał sąsiadujący z działką teren, na którym zlokalizowana jest stacja paliw. Na miejsce przybył komendant powiatowy PSP w Kolnie oraz dowódca JRG.

Akcja gaśnicza rozpoczęła się od podania 3 prądów wody. 1 w obronie stacji paliw i 2 na palącą się powierzchnię dachu. Z czasem liczba pracujących na miejscu zastępów uległa zwiększeniu, dzięki czemu ostatecznie użyto do gaszenia pożaru 8 prądów.

Jeżeli chodzi o straty, to spaleniu uległy więźby dachowe oraz drewniane stropy budynków, a także 150 bel magazynowanej słomy. Wszystkie działania gaśnicze trwały ponad 11 godzin, a w akcję zaangażowano aż 17 zastępów straży pożarnej.

Ustaleniem przyczyny pożaru zajmuje się policja.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1175 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39