PlusLiga. Ślepsk wraca z Rzeszowa bez punktów

2024.01.21 18:37
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki nie zdołali w 17. kolejce PlusLigi sprawić niespodzianki. Biało-Niebiescy przegrali w Rzeszowie z miejscową Asseco Resovią 1:3.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Malow Suwałki

Ślepsk Malow Suwałki udał się do Rzeszowa, by z silnym rywalem przynajmniej powalczyć - a być może urwać nawet jakieś oczko - i walka faktycznie była, ale tylko w setach numer dwa i cztery. Wtedy to podopieczni Dominika Kwapisiewicza pokonali Resovię 25:21 i przegrali 22:25, ale już pozostałe partie tak wyrównanego przebiegu nie miały.

W inauguracyjnym secie podlaski zespół potrafił zdobyć zaledwie 14 punktów, a w trzeciej odsłonie rywalizacji Biało-Niebieskim poszło tylko odrobinę lepiej, gdyż wtedy Ślepsk zapisał na swoim koncie 15 oczek, dlatego niedzielny (21.01) pojedynek z wyżej notowaną Resovią zakończył się dla suwalczan porażką. Ekipa z czołówki tabeli pokonała Ślepsk 3:1, a na MVP starcia wybrany został przyjmujący gospodarzy - Yacine Louati.

W następnej kolejce drużyna trenowana przez Kwapisiewicza powróci do własnej hali, by stoczyć bój z GKS-em Katowice. Pojedynek ten dojdzie do skutku w najbliższy czwartek (25.01) o godz. 21.00.