Pływalnia Sportowa świętowała 50-lecie istnienia

2023.06.21 09:33
Sportowa rywalizacja dla miłośników pływania połączona z dobrą zabawą - w ten sposób Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji uczcił jubileusz 50-lecia obiektu pływackiego przy ul. Włókienniczej 4.
Pływalnia Sportowa świętowała 50-lecie istnienia
Fot: BOSiR

We wtorek (20.06) odbyły się Amatorskie Zawody Pływackie z okazji 50. urodzin Pływalni Sportowej. Wystartowały zarówno dzieci jak i dorośli. Najmłodszy uczestnik miał 6 lat, a najstarszy 77 lat. Każdy, niezależnie od wieku, miał takie same zadanie - jak najszybciej pokonać w wodzie 50 metrów stylem dowolnym. Zawodnikom dzielnie kibicowały rodziny, które szczelnie wypełnili trybuny nad basenem sportowym.

- Na otwarcie zawodów przybył gość specjalny Krystyna Kapanajko, która kierowała tym obiektem nieprzerwanie przez 28 lat. Kilka ciekawych historii zawodnikom i kibicom opowiedział też Andrzej Klimiuk, który w 1973 r., w nowo otwartej pływalni, pracował jako etatowy ratownik i instruktor pływania - informuje Anna Kopeć-Tyszkiewicz z Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Do Amatorskich Zawodów Pływackich z okazji 50. urodzin Pływalni Sportowej zgłosiły się 243 osoby. Największą grupę stanowiły dzieci, a rywalizacja podzielona została na kategorie wiekowe.

Każdy zawodnik po przepłynięciu dwóch długości basenu otrzymał specjalny medal pamiątkowy. Wręczali je Aneta Kochanowicz - kierownik Pływalni Sportowej - oraz Maciej Skobudziński - kierownik Zespołu Pływalni BOSiR. Najlepsi w swoich kategoriach wiekowych stanęli na podium, a ponadto laureatom z I, II i III miejsca przyznano puchary i nagrody.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1514 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39