Pobił i okradł kolegę, bo Michał K. obraził jego siostrę

2014.11.10 00:00
Do białostockiego sądu rejonowego wpłynął akt oskarżenia przeciwko Piotrowi G. 25-latek straszył pokrzywdzonego i dokonał rozboju. Wszystko w odwecie za obrazę siostry.
Pobił i okradł kolegę, bo Michał K. obraził jego siostrę
Fot: ŁW

Sprawa dotyczy wydarzeń z początku czerwca bieżącego roku. Michał K. wpuścił do swojego mieszkania Piotra G., a ten go zaatakował. Napastnik krzyczał, że to odwet za to, że mężczyzna wyzywał jego siostrę. W trakcie bójki z ust 25-latka padły także groźby karalne o pozbawieniu życia oraz wyrządzeniu krzywdy rodzinie pokrzywdzonego, jeżeli ten zdecyduje się zawiadomić policję. Piotr G. chciał zabrać z mieszkania komputer, ale okazało się, że mężczyzna wcześniej go sprzedał. Zadowolił się zatem telefonem komórkowym. Aparat sprzedał zaraz po wyjściu z bloku za 100 zł. Michał K. ucierpiał w bójce - miał złamany nos.

Piotr G. został szybko zatrzymany przez policję. W czasie przesłuchania przyznał się do popełnionych mu czynów, ale zaznaczył, że telefon chciał zwrócić Michałowi K. w momencie, kiedy ten przeprosi jego siostrę. 25-latkowi za dokonanie rozboju grozi nawet 12 lat więzienia. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

968 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39