Pociąg z kontrabandą. Papierosy były ukryte w nawozach

2023.07.26 09:11
Funkcjonariusze ujawnili przemyt blisko 5 tys. paczek papierosów. Kontrabanda o wartości ponad 70 tys. zł była ukryta w wagonie z nawozami.
Pociąg z kontrabandą. Papierosy były ukryte w nawozach
Fot: KAS Białystok

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, stacjonujący na kolejowym przejściu granicznym w Siemianówce, przeprowadzili rutynowe skanowanie RTG pociągu towarowego, który wjeżdżał z Białorusi do Polski. Analiza uzyskanego obrazu zeskanowanego wagonu wykazała nieprawidłowości, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. W wyniku szczegółowej kontroli wagonu, potwierdzono nielegalną obecność papierosowej kontrabandy ukrytej w partii nawozów, pochodzących z Kazachstanu.

Na opakowaniach z nawozami znaleziono pakiety, w których ukryto blisko 5 tys. paczek białoruskich papierosów. Wartość rynkowa takiego nielegalnego towaru szacowana jest na ponad 70 tys. zł. Załoga pociągu została poddana przesłuchaniom, aby wyjaśnić okoliczności związane z nielegalnym przemytem.

Sprawa została przejęta przez Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku, który będzie prowadził dochodzenie. Działania te mają na celu wyjaśnienie całego zdarzenia oraz zidentyfikowanie osób odpowiedzialnych za przemyt papierosów.

Regularne kontrole na granicach i w miejscach przejścia towarów są niezbędne w zapobieganiu nielegalnemu przepływowi towarów oraz niedozwolonej działalności handlowej. Dzięki takim działaniom udało się wykryć i zabezpieczyć znaczną ilość nielegalnych papierosów, które nie trafią na rynek, a osoby odpowiedzialne za ten przemyt staną przed wymiarem sprawiedliwości.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1688 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39