Początek tygodnia przywita nas gołoledzią

2023.03.13 07:31
Poniedziałek w Białymstoku zapowiada się na szary i mokry, a rankiem będzie bardzo ślisko. Biomet kolejny dzień z rzędu będzie niekorzystny.
Początek tygodnia przywita nas gołoledzią
Fot: Malwina Witkowska

Początek tygodnia w stolicy województwa podlaskiego zapowiada się na zimny i mokry. Dominować będą chwile pełne zachmurzenia, które pokryje większość powierzchni nieba. Synoptycy prognozują przelotne opady deszczu ze śniegiem. Wilgotność powietrza będzie na poziomie 89 proc.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o opadach marznących, które powodować będą gołoledź. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 70 proc. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 9.00. Objęte zostały nim powiaty: augustowski, białostocki, Białystok, bielski, grajewski, hajnowski, kolneński, Łomża, łomżyński, moniecki, sejneński, siemiatycki, sokólski, suwalski, Suwałki, wysokomazowiecki, zambrowski.

Termometry w ciągu dnia wskażą maksymalnie 7°C, choć odczuwalna temperatura sięgnie 3°C. Nocą pojawi się mały przymrozek do -2°C.

Wiatr północno-zachodni powieje ze średnią prędkością 25 km/h, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1006 hPa. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie.

Wschód słońca nastąpił o godz. 5.47, astronomiczne południe będzie o godz. 11.37, a zachód o godz. 17.27. Długość dnia wyniesie 11 godzin i 40 minut, a noc potrwa 12 godzin i 20 minut. Z kolei nasz naturalny satelita wzeszedł o północy, a zajdzie o godz. 7.39. Księżyc jest aktualnie w fazie ubywającej.

13 marca to 72. dzień roku, do końca 2023 r. pozostało 293 dni. Według kalendarza świąt nietypowych są to: Dzień Klejnotów, Światowy Dzień Drzemki w Pracy.

Tego dnia imieniny obchodzą: Bożena, Krystyna, Patrycja, Anioł, Bratomir, Cieszymysł, Ernest, Ernestyn, Kasjan, Letycja, Marek, Roderyk, Rodryg, Rodryk, Sabin, Salomon, Trzebiesław, Trzebisław.

Przysłowie na dziś: "Gdy w marcu niebo od południa ryknie, rok wszego dobra z tego wyniknie".

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1125 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39