Poczuj się jak więzień. Możesz wylicytować zwiedzanie zakładu karnego

2014.01.17 00:00
Na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafiła wycieczka po białostockim zakładzie karnym. Dochód z licytacji zasili konto Orkiestry.
Poczuj się jak więzień. Możesz wylicytować zwiedzanie zakładu karnego
Fot: materiały WOŚP
Już po raz kolejny można zwiedzić zakład karny

Zakład Karny w Białymstoku przy ulicy Hetmańskiej 89 to jednostka dla recydywistów na około 300 miejsc. W planie wycieczki przewidziane jest: zwiedzanie jednostki, możliwość zapoznania się z pracą funkcjonariuszy na różnych stanowiskach (wychowawców, psychologów, strażników), obiad z więziennej kuchni i w więziennej scenerii. W trakcie zwiedzania będzie można zobaczyć m.in. cele mieszkalne, sale widzeń, świetlice, radiowęzeł i pola spacerowe. Wycieczka jest przewidziana dla dwóch osób.

Aukcja ruszyła wczoraj i potrwa do 23 stycznia. Aby wziąć w niej udział, trzeba być osobą pełnoletnią i niekaraną. Licytację można znaleźć: tutaj

Orkiestra za więziennymi murami też potrafi donośnie brzmieć. Ze wszystkich aresztów i zakładów karnych okręgu białostockiego na konto WOŚP z licytacji oraz kwest wpłynęła kwota około 5200 zł. Prócz licytacji wycieczki, trwają inne internetowe aukcje. Wśród przedmiotów znaleźć można rękodzieło wykonane przez skazanych podczas zajęć w więzieniu. Do nabycia są figurki, rzeźby, obrazy, a nawet replika żaglowca.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

767 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39