Pod osłoną nocy wycinał katalizatory. Wpadł na os. Słoneczny Stok

2023.05.26 13:25
Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże i usiłowania kradzieży katalizatorów. 30-letniego obywatela Gruzji, który pod osłoną nocy wykręcał katalizator z auta, zauważył świadek.
Pod osłoną nocy wycinał katalizatory. Wpadł na os. Słoneczny Stok
Fot: KMP Białystok

Dyżurny białostockiej komendy otrzymał zgłoszenie, że pod blokiem na parkingu na osiedlu Słoneczny Stok, mężczyzna pod osłoną nocy próbuje wykręcić z auta katalizator.

- Gdy zorientował się, że jest obserwowany, uciekł między bloki, pozostawiając podniesiony na kostkach brukowych pojazd i klucze. Interweniujący policjanci z białostockiej patrolówki znając rysopis sprawcy, zauważyli i zatrzymali go kilkaset metrów dalej. Okazał się nim 30-letni obywatel Gruzji - poinformowali mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

Mężczyzna miał ubrudzone ręce i ubranie. Nie potrafił wytłumaczyć funkcjonariuszom, co robił o tej porze między blokami. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Pracujący nad sprawą policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu ustalili, że mężczyzna odpowiedzialny jest również za kradzieże innych katalizatorów w mieście. 30-latek usłyszał już 4 zarzuty kradzieży i 2 zarzuty usiłowania kradzieży katalizatorów. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

792 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39