Podczas niskich temperatur nie zapominajmy o zwierzętach

2021.12.24 13:08
Zimą na największe niebezpieczeństwo narażone są nasze czworonogi. Jeśli masz informacje o znęcaniu się nad zwierzętami, przetrzymywaniu ich w niewłaściwych warunkach bytowania skontaktuj się z Policją.
Podczas niskich temperatur nie zapominajmy o zwierzętach
Fot: KPP Wysokie Mazowieckie

Każdy z nas powinien mieć świadomość, że zwierzę nie jest rzeczą. Jest istotą żyjącą, zdolną do odczuwania cierpienia, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.

Na największe niebezpieczeństwo narażone są nasze czworonogi. Często zapominamy o nich, pozostawiając je np.: w nieocieplonych i nieuszczelnionych budach, bez ciepłego posiłku lub przywiązując do ogrodzeń i słupów. Pies musi mieć możliwość schronienia się przed mrozem, śniegiem czy deszczem. Odczuwa skutki niekorzystnej aury podobnie jak my. Jest to szczególnie ważne w okresach silnego mrozu. W tych okresach wpuśćmy psa do cieplejszego pomieszczenia np. piwnicy lub garażu.

- Pamiętajmy, że w mroźne dni nasze zwierzęta, aby utrzymać stałą temperaturę ciała, potrzebują dodatkowej porcji pożywienia. Ważne jest również, aby było to pożywienie ciepłe oraz wysokoenergetyczne - przekazuje Policja.

Jeśli masz informacje o znęcaniu się nad zwierzętami, przetrzymywaniu ich w niewłaściwych warunkach bytowania skontaktuj się z Policją pod numerem alarmowym 112 lub za pośrednictwem zielonej strefy.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1378 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39