Podlascy gimnazjaliści nagrodzeni w ogólnopolskim konkursie "Jedz smacznie i zdrowo"

2012.05.21 00:00
Pięć podlaskich gimnazjów zostało nagrodzonych w konkursie programu edukacyjnego "Jedz smacznie i zdrowo". Gimnazjum w Radziłowie, Zespół Szkół w Bakałarzewie, otrzymają tablice multimedialną i projektor, a Publiczne Gimnazjum nr 17 w Białymstoku, Publiczne Gimnazjum Nr 7 w Łomży z Zespołu Szkół Specjalnych, Zespół Szkół nr 12 w Białymstoku otrzymają zestawy kulinarne dla każdego ucznia ze zwycięskich klas.
Podlascy gimnazjaliści nagrodzeni w ogólnopolskim konkursie "Jedz smacznie i zdrowo"
Fot: materiały organizatora

Zadaniem konkursu organizowanego w ramach programu edukacyjnego "Jedz smacznie i zdrowo" było zachęcenie młodzieży gimnazjalnej do stworzenia pracy plastycznej promującej główne idee programu czyli zdrowe odżywianie, gotowanie, niemarnowanie jedzenia oraz wspólne spożywanie posiłków. Przy pomocy pracy uczniowie mieli wyrazić jak rozumieją te wartości. Twórczość młodych osób może być teraz zachętą dla rówieśników do zdrowego trybu życia.

W propagowaniu idei programu wzięło udział bardzo wielu uczniów. Organizatorzy odnotowali blisko 2500 zgłoszeń od nauczycieli, którzy wyedukowali niemal 85 000 gimnazjalistów. Wybór zwycięzców konkursu był bardzo trudny. Zarówno plakaty, jak i filmy były niezwykle różnorodne. Wykonano je wieloma rożnymi technikami. We wszystkich nadesłanych pracach widać było, że uczniowie włożyli w nie wiele pracy i serca. Organizatorzy programu edukacyjnego i konkursu "Jedz smacznie i zdrowo" mają nadzieję, że dzięki przeprowadzonym lekcjom oraz stworzonym pracom wiedza o zdrowym odżywianiu utrwali się w świadomości gimnazjalistów.

MAG

1105 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39