Podlascy gimnazjaliści są głodni wiedzy o zdrowym żywieniu

2012.02.21 00:00
38 szkół, 1186 podlaskich gimnazjalistów i 43 nauczycieli bierze udział w II edycji programu edukacyjnego "Jedz smacznie i zdrowo", który łączy przyjemne z pożytecznym poprzez zabawę i praktykę.
Podlascy gimnazjaliści są głodni  wiedzy o zdrowym żywieniu
Fot: materiały organizatora

- Cieszy nas bardzo zaangażowanie podlaskich gimnazjalistów. Ich liczba zwiększa się każdego dnia, co potwierdza fakt, że uczniowie z tego regionu to świadoma młodzież otwarta na problem marnowania żywności i naukę o zdrowym żywieniu - mówi Wojciech Osiński marketing manager marki Winiary.

By wziąć udział w akcji, nauczyciele zainteresowanych gimnazjalistów wypełniają zgłoszenie umieszczone na stronie internetowej programu. Następnie każdy z nich otrzymuje pakiet materiałów dydaktycznych, w oparciu o które prowadzi lekcje. Każdy zestaw zawiera: sześć scenariuszy zajęć i jeden scenariusz spotkania z rodzicami, plakaty i plansze edukacyjne, pomidorki antystresowe - gadżety dla uczniów oraz upominek dla nauczyciela - elegancką teczkę zawierającą materiały. Atutem programu "Jedz smacznie i zdrowo" jest fakt, że materiały edukacyjne zostały zaprojektowane tak, by uczyć gimnazjalistów podstawowych zasad zdrowego żywienia oraz wykorzystywania ich w praktycznych ćwiczeniach.

Po przeprowadzonej lekcji nauczyciel wypełnia ankietę, która jest przepustką do następnego etapu programu, czyli konkursu. Każda klasa, która wykona pracę w formie plakatu plastycznego lub filmu (format prac określa regulamin) może wygrać dwudniową wycieczkę do Warszawy i warsztaty taneczne z gwiazdą programu You Can Dance. Ponadto do wygrania jest aż 30 tablic multimedialnych oraz 40 zestawów kulinarnych, którą umilą gimnazjalistom pierwsze eksperymenty w kuchni.

Na prace konkursowe organizatorzy czekają do 20 kwietnia. W samym programie można brać udział do końca roku szkolnego. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej programu: http://www.jedzsmacznieizdrowo.pl

Program organizowany jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych, a także Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW.

MAG

941 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39